Audi Győr

SOUs spolupracuje s AUDI Györ v oblasti výměnných pobytů žáků od roku 2017. Do AUDI Györ mají možnost vyjet žáci oboru Automechanik, a to na dobu 4 týdnů. Ve školním roce 2019/2020 bude mít možnost vycestovat 6 žáků z tohoto oboru.

Informace o závodě

Závod AUDI Hungaria ve městě Györ vyrábí od roku 1994 motory pro vozy AUDI a ostatní koncernové značky. Do dnešní doby bylo vyrobeno přes 30 milionů motorů. Téměř 6 000 zaměstnanců vyrábí denně přes 8 800 motorů pro 32 koncernových závodů. Závod se od roku 1998 zabývá také výrobou automobilů. Na produkci modelů Audi TT Coupé, Audi TT Roadster, Audi A3 Limousine, Audi A3 Cabriolet a Audi Q3 se podílí 4 500 zaměstnanců.

m22-gyor-mesto

Informace o městě

Györ je s téměř 130 000 obyvateli osmým největším maďarským městem. Leží na soutoku Mošonského Dunaje, Ráby a Rábci, proto je také nazýváno městem tří řek. Györ je vedle závodu Audi známý hlavně díky svému nádhernému baroknímu centru, které patří mezi nejvýznamnější v Maďarsku. Bazilika a biskupský hrad jsou dodnes významnými symboly maďarského křesťanství. Dále zde jsou různá muzea v architektonicky vzácných stavbách, karmelitánský kostel na Vídeňském náměstí, kostel svatého Ignáce z Loyoly na Széchenyiho náměstí, Dům u železného kůlu tamtéž nebo nádherná radnice. Tak jako ve většině maďarských měst jsou i zde k dispozici krásné lázně s léčivou termální vodou.

Zjistit více
m22-gyor-ubytovani

Informace o ubytování

Žákyně a žáci SOUs vyjíždějící na zahraniční odbornou stáž do AUDI Györ jsou ubytování v hotelu Gondola.

Zjistit více

Spolufinancováno Evropskou unií.