ŠKODA CITIJET

Tým složený z 16 žáků Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO z celkem 5 oborů v rámci školního projektu Azubi Car navrhl a vyrobil vlastní automobil ŠKODA CITIJET. Výsledkem je dvoumístný sportovní kabriolet s metalickým lakem v kombinaci modré a bílé s podsvícením vozu reagujícím na zvuk zabudovaného sound systému a dalšími vychytávkami.

Na autě pracoval šestnáctičlenný tým chlapců a dívek z oborů Automechanik, Karosář, Autolakýrník, Autoelektrikář v úzké spolupráci s oddělením designu značky ŠKODA. Jako předloha posloužil vůz ŠKODA CITIGO. Žáci nejprve navrhli koncept volnočasového vozu, poté byly zahájeny práce na zpevnění karoserie, odstraněna původní střecha a vůz přestavěn dle designové studie žáků. Stavba probíhala ručně v dílnách učiliště. Zajímavostí je i ručně vyráběný spoiler a Targa oblouk ve tvaru ŠKODA Line, který je svařený z 18 plechových dílů.

ŠKODA CITIJET