MAN Salzgitter

Do MAN Salzgitter mají možnost vyjet žáci oboru Mechanik seřizovač, a to na dobu 4 týdnů. Ve školním roce 2019/2020 bude mít možnost vycestovat 6 žáků z tohoto oboru.

Informace o závodě

Závod MAN v Salzgitteru, který se zaměřuje na výrobu komponent a mezinárodní zásobování díly, se rozkládá na ploše více než 1,1 milionů m². Závod dodává centrální komponenty od kardanových hřídelí přes nepoháněné nápravy až po speciální potrubí. Vedle toho se zde vyrábí kompletní nepoháněné nápravy pro značku Scania. Závod Salzgitter bude také dodávat konstrukční sady CKD do všech světadílů. Uvnitř závodu je k dispozici logistická plocha o rozloze cca 436.000 m² pro příjem, skladování a expedici originálních náhradních dílů značky MAN.

Informace o městě

Salzgitter leží v německé spolkové zemi Dolní Sasko. Nachází se v severní části pohoří Harz. Ve městě žije přes 100 000 obyvatel. Mezi nejzajímavější památky města patří zámek Salder, zámek Ringelheim s v roce 1694 vybudovaným barokním kostelem a hodnotnými varhany, dále téměř stoletý vodní hrad Gebhardshagen, kaple Engerode s cennými nástěnnými malbami nebo jeden z nejstarších poutnických kostelů v severním Německu. Další doménou města je hrad Lichtenberg. Z jeho hradní věže se otevírá nádherný výhled po okolí.

Informace o ubytování

Žákyně a žáci SOUs vyjíždějící na zahraniční odbornou stáž do MAN Salzgitter jsou ubytování v hotelu Quellenhof. Hotel nabízí bezplatné Wi-Fi, službu praní prádla či možnost využití sauny.

Zjistit více

Spolufinancováno Evropskou unií.