CitiJet

Žáci učiliště navrhli a postavili vlastní auto.

Tým složený ze žáků Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO v rámci svého školního projektu navrhl a vyrobil vlastní automobil ŠKODA CITIJET. Výsledkem je dvoumístný sportovní kabriolet s metalickým lakem v kombinaci modré a bílé s podsvícením vozu reagujícím na zvuk zabudovaného sound systému a dalšími vychytávkami.

Na autě pracoval šestnáctičlenný tým chlapců a dívek z oborů Automechanik, Karosář, Autolakýrník, Autoelektrikář v úzké spolupráci s oddělením designu značky ŠKODA. Jako předloha posloužil vůz CITIGO. Žáci nejprve navrhli koncept volnočasového vozu, poté byly zahájeny práce na zpevnění karoserie, odstraněna původní střecha a vůz přestavěn dle designové studie žáků. Stavba probíhala ručně v dílnách učiliště.

Specifikace vozu

Barva:Metalický lak v kombinaci modré a bílé. Modře a bíle lakovaná šestnáctipalcová kola z lehkých slitin
Motor:Benzinový motor 1.0 MPI o výkonu 55 kW
Počet válců:3