SUNROQ

Předlohou pátého ročníku projektu Azubi Car se stal vůz ŠKODA KAROQ, z něhož tým žáků za podpory mistrů odborného výcviku vytvořil kabriolet ŠKODA SUNROQ v červenobílé barevné kombinaci a s překrásným interiérem, který okouzlí na první pohled.

Letošní tým tedy vycházel a ruku v ruce pracoval se stále se rozšiřující SUV ofenzívou, kterou značka ŠKODA AUTO v posledních letech uplatňuje. Nejnovější vůz KAROQ se tak stal tou správnou volbou pro vytvoření dalšího povedeného žákovského vozu snů v rámci projektu Azubi Car.

Tento projekt má za cíl zvýšit žákům odborné a nadodborné kompetence, naučit se týmové práci a zjistit, co dělají jejich spolužáci z ostatních oborů. Právě díky tomu, že projekt probíhá vždy přes celý školní rok a na začátku vznikne vždy nový tým, jsou spolupráce a týmová práce při tomto projektu jedny z nejdůležitějších faktorů.

Na SUNROQU pracovalo po dobu zhruba 8 měsíců celkem 23 žáků celkem ze 7 oborů na Středním odborném učilišti ŠKODA AUTO. Poslední tečkou za celým projektem byl právě výběr jména. Ten probíhal velice zajímavě, fanoušci značky a učiliště si mohli sami navrhnout jméno vozu. Ze stovek nejrůznějších návrhů vyhrál právě SUNROQ, který skvěle podtrhuje letní nádech žákovského kabrioletu.

Autor jména pak jako odměnu získal pozvání na oficiální představení žákovského vozu SUNROQ a dokonce i možnost vůz si osobně vyzkoušet, které jako správný fanoušek značky ŠKODA AUTO moc rád využil.