VIP návštěvy

27.1.2016 Návštěva p.Maiera ve ŠKODA Akademii

27.ledna 2016 se na naší škole slavnostně otevřelo nové CNC-centrum a Restaurant Akademie. Tyto nové, vysoce moderní učebny a prostory otevřel předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier, předseda odborů KOVO MB, Jaroslav Povšík, člen představenstva společnosti za oblast personalistiky Bohdan Wojnar a člen představenstva za oblast výroby Michael Oeljeklaus. Ti měli také možnost setkat se se žáky, prohlédnout si pracoviště odborného výcviku a teorie a vyzkoušet si nové metody výuky s virtuálními programy.

21.10.2015 Ministryně školství ČR ve ŠKODA Akademii

Ministryně školství ČR navštívila ŠKODA AUTO a naší školu

Ve středu 21. října 2015 navštívila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová v doprovodu předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka a náměstka hejtmana Středočeského kraje Karla Horčičky ŠKODA AUTO a její vzdělávací instituce - Vysokou školu a Střední odborné učiliště strojírenské.
Po zajímavé diskuzi na téma "průmysl 4.0", financování regionálního školství apod. následovala prohlídka našeho učili...ště, a to zejména brusírny, mechatronické učebny a CNC obráběčů.

Kromě praktické ukázky žáci také ukázali vůz roku 2014 CITIJET
a v závěru se měli možnost také hosté podívat na budoucnost technického vzdělávání prostřednictvím moderních výukových pomůcek Roboguide a zSpace.

15. září 2014

Odbory KOVO MB uspořádaly významný workshop pro kolegy odboráře ze závodu ŠKODA AUTO v Indii ze Aurangabádu.

7. května 2014

Návštěva prezidentů Miloše Zemana a Joachima Gaucka. Ocenění úspěšné česko-německé spolupráce společností ŠKODA AUTO a Volkswagen.

22. května 2014

Ing. Vladimír Dlouhý, CSc., Prezident Hospodářské komory navštívil ŠKODA AUTO a měl možnost navštívit Střední odborné učiliště a prohlédnout si vůz žáků – CitiJet.

24. září 2014

Ing. Petr Hrdlička, CSc., přední český automobilový konstruktér a vývojář navštívil naší školu a měl možnost shlédnout robotiku, svářecí školu, diagnostiku a ostatní prostory v přízemí školy . Žáci měli možnost ukázat a prezentovat projekt CitiJet.