VIP návštěvy

Návštěva Bernharda Maiera ve ŠKODA Akademii

27. 1. 2016 - V tento den bylo na naší škole slavnostně otevřeno nové CNC-Centrum a Restaurace Akademie. Tyto nové, vysoce moderní učebny a prostory otevřel předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier, předseda odborů KOVO MB, Jaroslav Povšík, člen představenstva společnosti za oblast personalistiky Bohdan Wojnar a člen představenstva za oblast výroby Michael Oeljeklaus. Ti měli také možnost setkat se s žáky, prohlédnout si pracoviště odborného výcviku a teorie a vyzkoušet si nové metody výuky s virtuálními programy.

Ministryně školství Kateřina Valachová ve ŠKODA Akademii

21. 10. 2015 - Ve středu 21. října navštívila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová v doprovodu předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka a náměstka hejtmana Středočeského kraje Karla Horčičky ŠKODA AUTO a její vzdělávací instituce - vysokou školu a Střední odborné učiliště strojírenské.
Po zajímavé diskuzi na téma "Průmysl 4.0", financování regionálního školství apod. následovala prohlídka našeho učiliště, a to zejména brusírny, mechatronické učebny a CNC obráběčů. Kromě praktické ukázky žáci také ukázali vůz roku 2014 CITIJET a v závěru se měli možnost také hosté podívat na budoucnost technického vzdělávání prostřednictvím moderních výukových pomůcek Roboguide a zSpace.

Návštěva Ing. Petra Hrdličky, CSc., bývalého šéfkonstruktéra ŠKODA AUTO

24. 9. 2014 - naši školu navštívil Ing. Petr Hrdlička, CSc., přední český automobilový konstruktér, vývojář a bývalý šéfkonstruktér ŠKODA AUTO. Měl možnost shlédnout robotiku, svářecí školu, diagnostiku a ostatní prostory v přízemí školy . Žáci měli možnost ukázat a prezentovat projekt CitiJet.

Workshop pro odboráře ze závodu ŠKODA v Aurangabádu

15. 9. 2014 - Odbory KOVO MB uspořádaly významný workshop pro kolegy odboráře ze závodu ŠKODA AUTO v indickém Aurangabádu.

Návštěva prezidenta Hospodářské komory ČR Ing. Vladimíra Dlouhého

22. 5. 2014 - Školu navštívil prezident Hospodářské komory ČR Ing. Vladimír Dlouhý, CSc.. V rámci exkurze ve ŠKODA AUTO měl možnost navštívit také firemní Střední odborné učiliště a prohlédnout si vůz žáků – CitiJet.

Návštěva prezidentů Miloše Zemana a Joachima Gaucka

7. 5. 2014 - Při návštěvě mladoboleslavské automobilky prezidenti Miloš Zeman a Joachim Gauck ocenili úspěšnou česko-německou spolupráci společností ŠKODA AUTO a Volkswagen.