Den techniky pro dívky 5.-6.tříd ZŠ

3/25/2015
Den techniky pro dívky se konal dne 24.3.2015 již podruhé a o akci byl tentokrát ještě větší zájem. Do ŠKODA Lean Centra zavítalo 140 dívek ze základních škol.

Díky velkému zájmu o první akci se rozhodlo Střední odborné učiliště strojírenské ve spolupráci s Výrobním systémem ŠKODA uspořádat už druhý Den techniky pro dívky. Program pro žákyně 5. a 6. tříd základních škol byl i tentokrát nabitý. Čekaly na ně hry, úkoly i vědomostní soutěže, ve kterých si mohly vyzkoušet své technické dovednosti.

Zaměstnanci Výrobního systému ŠKODA připravili v budově Lean Centra pro dívky celkem deset stanovišť, kde je zábavnou formou seznámili s výrobními procesy, oblastí ergonomie a úsporou energií. Dívky si například vyzkoušely vyhledávání závad na karoserii, rozsvítit žárovku vlastní silou nebo vychystat materiál na výrobní linku.

Podpora technického vzdělávání dívek je pro ŠKODA AUTO důležité téma. Den techniky je součástí aktivit Roku průmyslu a technického vzdělávání. Cílem akce je podpořit zájem o techniku a zvýšit u dívek ve věku 10-12 let povědomí o technickém vzdělávání. V současné době na učilišti zde studuje 109 dívek. Škola si klade za cíl tento počet ještě zvýšit.

​Školní rok bude ukončen vydáním vysvědčení v pátek 29. 6. 2018 do 8:45 h.
​Slavnostní vyřazení absolventů proběhne v pátek 22. června 2018 ve ŠKODA Muzeu.
​Dne 20. 6. 2018 v 15 h se uskuteční náhradní termín informační schůzky k zahájení školního roku 2018/2019.
​Vyřazení maturantů se uskuteční v pátek 8. 6. 2018 ve ŠKODA Muzeu.
​Sportovně turistický kurz pro žáky 2. a 3. ročníků proběhne ve Sloupu v Čechách.
​Dne 2. 5. 2018 oznamujeme rozhodnutí o přijetí zveřejněním seznamu uchazečů pod přiděleným registračním číslem do oborů vzdělání ukončených maturitní zkouškou.
4/24/2018 Ředitelské volno
​Ředitel školy vyhlašuje na pondělí 30. 4. a 7. 5. 2018 ředitelské volno.
​Přijímací zkoušky do prvního ročníku oborů studia zakončených maturitní zkouškou a do oboru Strojírenské práce se konají 12. 4. a 16. 4. 2018.
Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 29. března a pátek 30. března 2018.
​Děkujeme všem našich uchazečům ze ZŠ za podanou přihlášku ke studiu. Odeslali jsme dopisy s informacemi o přijímacím řízení.