Naši žáci zvítězili v národním kole soutěže H2AC a postoupili do světového finále

4/20/2016
Fanděte týmu našich žáků na světovém finále RC modelů s vodíkovým pohonem 24 H de Saint JO 29.4.-30.4.2016

 

Žáci ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště získali se svým modelem RC autíčka na elektřinu a vodíkový pohon 1. místo v soutěži Hydrogen Automotive Challenge. 

Kromě celkového vítězství v soutěži, která se konala 15. 4. 2016 v Praze, se naši žáci umístili i na 1. místě v kategoriích Výdrž (počet ujetých kol za stanovený čas), Energie (nejekonomičtější tým) a Inovace (nápaditá řešení použitá při konstrukci modelu). Dále obsadili 3. místo v kategorii Životní prostředí a organizace stánku. 

V soutěži Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC) proti sobě soupeří týmy studentů, které mají za úkol vymyslet a sestavit model závodního automobilu na rádiové ovládání v měřítku 1:10, s elektromotorem s hybridním vodíkovým/elektrickým pohonem. S modelem se týmy zúčastní šestihodinového vytrvalostního závodu kategorie 24HP3H2. Týmy při realizaci postupují a konstruují modely v souladu se zadávacími podmínkami a specifickými pravidly, která jsou uvedena v pravidlech soutěže. Jedná se již o druhý ročník mezinárodní soutěže, která propaguje informace o obnovitelné energii jako součást moderního technického vzdělání.

Soutěžní tým našich žáků ve složení Jan Zámiš, Jan Říha, Jindřich Bartko, Luděk Špaček a Martin Švarc tímto krásným vítězstvím postoupil do celosvětového finále, které se koná 29.4.-30.4.2016 ve Francii. Zahájení závodu 29.4.2016 ve 12:30 hod. 

Další informace včetně odkazu na stránky soutěže naleznete na Facebooku školy

Držíme našemu týmu palce a přejeme jim co nejlepší umístění.    

V termínu 9. - 23. 3. 2019 se v anglickém Brightonu uskuteční jazykový kurz žáků SOUs.
​V rámci prevence negativních jevů rozšiřujeme konzultační hodiny.
​V sobotu 1. 12. 2018 od 8 do 12 h proběhne Den otevřených dveří SOUs.