Tým SOUs třetí v závodu vodíkových modelů

4/21/2017
​Úspěch našich žáků v celorepublikové soutěži středních škol

Tuzemské finále 3. ročníku závodu Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC) se konalo 8. dubna 2017 v areálu Kampusu Dejvice. Šestihodinového vytrvalostního závodu RC modelů v měřítku 1:10 se zúčastnilo 19 družstev ze středních škol z celé České republiky. Tým SOUs ŠKODA AUTO získal se svým modelem FABIA R5 první místo za design a celkově se umístil na krásném třetím místě.  

Loňský ročník tým SOUs vyhrál a kvalifikoval se tak do mezinárodního finále ve Francii.
V tvrdé konkurenci týmů z celého světa se pak umístil na úctyhodném druhém místě.

Závod H2AC představuje vyvrcholení programu Horizon Educational Group, jehož smyslem je přiblížit středoškolským studentům STEM obory (science, technology, engineering, math) a nadchnout je pro technologie obnovitelných zdrojů energie. Studenti se s pomocí Horizon Energy Boxu seznamují s obnovitelnými zdroji energie a teoretické znalosti pak použijí při sestavení dálkově ovládaného závodního auta, poháněného vodíkovými palivovými články.  

​Ředitel ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště strojírenského zveřejňuje kritéria pro přijímání žáků ke studiu ve střední škole ve školním roce 2018/2019 a předpokládaný počet přijímaných uchazečů.
​Zveme všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří ve čtvrtek 1. února 2018 od 12 do 16 h. 
​1. pololetí bude ukončeno ve středu 31. ledna 2018, kdy bude žákům předán výpis z pololetního vysvědčení.