ŠKODA ELEMENT

6/20/2017
​​​​​​​Na projektu žákovského vozu se podíleli žáci devíti oborů ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště. Elektrická bugina dostala jméno ŠKODA ELEMENT.
​Každý rok navrhují a staví žáci automobil. Po třech úspěšných studiích vozů z předchozích tří let se nyní 22 žáků rozhodlo pro elektricky poháněnou buginu, která dostala jméno ŠKODA ELEMENT. Písmeno E odkazuje na elektřinu, samotné jméno ELEMENT zase na to, že elektropohon bude v budoucnosti elementárním zdrojem mobility. Dvoumístná plážová bugina nemá střechu ani boční dveře. Projekt vychází z vozu ŠKODA CITIGO. Pod kapotou pracuje elektromotor o výkonu 60 kW. Zcela nové uspořádání má díky kreativním nápadům žákům také interiér. Projekty jako stavba žákovského vozu motivují nejen žáky ve ŠKODA AUTO, inspirují také ty mladé lidi, kteří ještě stále hledají povolání svých snů.

Střední odborné učiliště strojírenské ŠKODA AUTO slaví v letošním roce 90 let své existence. Je součástí ŠKODA Akademie. Od roku 2014 investovala ŠKODA AUTO i díky podpoře Odborů KOVO téměř 200 milionů korun do rozšiřování vzdělávacích programů a modernizace a společně s novým centrem robotiky, jazykovým centrem a multifunkčním sálem nabízejí svým žákům mimořádně atraktivní vzdělávací podmínky.           

 Tisková zpráva ŠKODA AUTO 
 ŠKODA Storyboard
   

​Školní rok bude ukončen vydáním vysvědčení v pátek 29. 6. 2018 do 8:45 h.
​Slavnostní vyřazení absolventů proběhne v pátek 22. června 2018 ve ŠKODA Muzeu.
​Dne 20. 6. 2018 v 15 h se uskuteční náhradní termín informační schůzky k zahájení školního roku 2018/2019.