ŠKODA ELEMENT

6/20/2017
​​​​​​​Na projektu žákovského vozu se podíleli žáci devíti oborů ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště. Elektrická bugina dostala jméno ŠKODA ELEMENT.
​Každý rok navrhují a staví žáci automobil. Po třech úspěšných studiích vozů z předchozích tří let se nyní 22 žáků rozhodlo pro elektricky poháněnou buginu, která dostala jméno ŠKODA ELEMENT. Písmeno E odkazuje na elektřinu, samotné jméno ELEMENT zase na to, že elektropohon bude v budoucnosti elementárním zdrojem mobility. Dvoumístná plážová bugina nemá střechu ani boční dveře. Projekt vychází z vozu ŠKODA CITIGO. Pod kapotou pracuje elektromotor o výkonu 60 kW. Zcela nové uspořádání má díky kreativním nápadům žákům také interiér. Projekty jako stavba žákovského vozu motivují nejen žáky ve ŠKODA AUTO, inspirují také ty mladé lidi, kteří ještě stále hledají povolání svých snů.

Střední odborné učiliště strojírenské ŠKODA AUTO slaví v letošním roce 90 let své existence. Je součástí ŠKODA Akademie. Od roku 2014 investovala ŠKODA AUTO i díky podpoře Odborů KOVO téměř 200 milionů korun do rozšiřování vzdělávacích programů a modernizace a společně s novým centrem robotiky, jazykovým centrem a multifunkčním sálem nabízejí svým žákům mimořádně atraktivní vzdělávací podmínky.           

 Tisková zpráva ŠKODA AUTO 
 ŠKODA Storyboard
   

​Z technických důvodů bude ukončena výuka denního studia ve dnech 18.12. a 20.12.2018 ve 12:30 hod.
V termínu 9. - 23. 3. 2019 se v anglickém Brightonu uskuteční jazykový kurz žáků SOUs.
​V rámci prevence negativních jevů rozšiřujeme konzultační hodiny.