Pět sportovců ŠKODA na srazu GTI u Wörthersee

5/20/2015
ŠKODA v minulém týdnu na legendárním srazu GTI u rakouského jezera Wörthersee ukázala svou sportovně-emocionální stránku.

ŠKODA v minulém týdnu na legendárním srazu GTI u rakouského jezera Wörthersee ukázala svou sportovně emocionální stránku. Zastoupena byla hned pěticí sportovních vozů značky ŠKODA.

K vidění byli čtyři sportovní verze modelu ŠKODA Fabia a razantní ŠKODA Octavia Combi RS 230.

Bezprostředně po svém prvním závodním nasazení přijel k jezeru Wörthersee nový soutěžní vůz ŠKODA Fabia R5. Před třemi týdny oslavil zbrusu nový speciál značky ŠKODA svou světovou soutěžní premiéru triumfálním vítězstvím v prvním závodě letošního Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Designéři značky ŠKODA oblékli nový soutěžní speciál Fabia R5 také do karoserie kombi. Zeleno-bílo-černá ŠKODA Fabia R5 Combi přijela s 18" koly z lehkých slitin, mohutnými nárazníky, rozšířenými blatníky, prahy a rozměrným spojlerem na zádi.

Na srazu GTI se veřejnosti také poprvé představil již druhý učňovský vůz ŠKODA FUNSTAR. Jedná se o nekonvenční pickup, který skutečně pobaví a to nejen svým jménem. Emocionální studie vozu na bázi modelu ŠKODA Fabia je snovým vozem žáků Středního odborného učiliště ŠKODA. Jeho skvělé ozvučení zajišťuje soundsystém o výkonu 1 400 wattů.

Sportovní ambice má i ŠKODA Fabia s designovým paketem Red & Grey Plus. Fabia v odstínu bílá Moon, vybavená doplňky a díly z nabídky ŠKODA Originálního příslušenství je skutečnou pastvou pro oči: přes kapotu motoru, střechu a záď se táhnou šedé a červené pruhy, vůz má ve výbavě také červená sedmnáctipalcová hliníková kola, červeně lakované kryty vnějších zpětných zrcátek a výrazný sportovní paket.

Vystoupení značky ŠKODA u jezera Wörthersee uzavřela nová ŠKODA Octavia Combi RS 230. Nejrychlejší Octavia Combi všech dob dosahuje maximální rychlosti 247 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 6,8 sekund. Jako první vůz značky ŠKODA má Octavia RS 230 v sériové výbavě diferenciál s elektrohydraulicky řízenou svorností pro ostřejší průjezdy zatáčkou.

​Slavnostní vyřazení absolventů proběhne v pátek 22. června 2018 ve ŠKODA Muzeu.
​Dne 20. 6. 2018 v 15 h se uskuteční náhradní termín informační schůzky k zahájení školního roku 2018/2019.
​Vyřazení maturantů se uskuteční v pátek 8. 6. 2018 ve ŠKODA Muzeu.
​Sportovně turistický kurz pro žáky 2. a 3. ročníků proběhne ve Sloupu v Čechách.
​Dne 2. 5. 2018 oznamujeme rozhodnutí o přijetí zveřejněním seznamu uchazečů pod přiděleným registračním číslem do oborů vzdělání ukončených maturitní zkouškou.
4/24/2018 Ředitelské volno
​Ředitel školy vyhlašuje na pondělí 30. 4. a 7. 5. 2018 ředitelské volno.
​Přijímací zkoušky do prvního ročníku oborů studia zakončených maturitní zkouškou a do oboru Strojírenské práce se konají 12. 4. a 16. 4. 2018.
Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 29. března a pátek 30. března 2018.
​Děkujeme všem našich uchazečům ze ZŠ za podanou přihlášku ke studiu. Odeslali jsme dopisy s informacemi o přijímacím řízení.
Z organizačních důvodů bude ukončena dopolední výuka ve 12:30 h (platí i pro odborný výcvik). Odpolední výuka proběhne v teorii dle rozvrhu od 14:20 h.