Den techniky pro dívky

3/1/2015
Den techniky pro dívky 5. a 6. tříd základních škol

Své dovednosti si do Škoda Lean Centra přišlo vyzkoušet 120 dívek z 5. a 6. tříd základních škol.

Den techniky pro dívky 5. a 6. tříd základních škol uspořádalo Střední odborné učiliště strojírenské ve spolupráci s Lean Centrem. Celá akce proběhla v prostorách Lean Centra, kde dívky na deseti stanovištích prokázaly nejen svoji zručnost, ale i technické myšlení. Formou her si vyzkoušely třeba optimalizaci výroby, standardizaci procesů, stanici pro úsporu energií, manipulaci s materiálem pomocí Pick to light, simulátor svařování a vyhledávání kvalitativních závad na karoserii. Získaly také základní vědomosti z oblasti ergonomie nebo nakládání s odpady. Za úspěšné zvládnutí úkolů pro ně organizátoři připravili malé pozornosti a také jednoduchý hlavolam, který pro ně vyrobili žáci speciálních tříd ze Středního odborného učiliště strojírenského.

„Den techniky pro dívky jsme upořádali v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání. Podpora technického vzdělávání dívek je pro nás velmi důležité téma. Cílem akce je podpořit zájem o techniku a zvýšit u dívek ve věku 10-12 let povědomí o technickém vzdělávání. Těší nás, že se akce ze strany mladoboleslavských základních škol setkala s takovým ohlasem. Své dovednosti si přišlo vyzkoušet 120 dívek ze 7 základních škol. Pro velký zájem jsme se rozhodli akci zopakovat a uskutečnit druhý termín Dne techniky pro dívky, a to 24. března," říká Martina Ficková ze ŠKODA Akademie, zodpovědná za marketing vzdělávání.

Díky akcím pro základní školy, které pořádá ŠKODA Akademie, počet dívek ve škodováckém učilišti v posledních letech výrazně vzrostl. V současné době zde studuje 109 dívek. Škola si klade za cíl tento počet ještě zvýšit.

​3. běh kurzu žáků tříd M3, K3 a N3.K proběhne v termínu 9.-14. 9. 2018 ve Sloupu v Čechách.
​Školní rok 2018/2019 bude zahájen v pondělí 3. září 2018.
​Školní rok bude ukončen vydáním vysvědčení v pátek 29. 6. 2018 do 8:45 h.
​Slavnostní vyřazení absolventů proběhne v pátek 22. června 2018 ve ŠKODA Muzeu.
​Dne 20. 6. 2018 v 15 h se uskuteční náhradní termín informační schůzky k zahájení školního roku 2018/2019.
​Vyřazení maturantů se uskuteční v pátek 8. 6. 2018 ve ŠKODA Muzeu.
​Sportovně turistický kurz pro žáky 2. a 3. ročníků proběhne ve Sloupu v Čechách.
​Dne 2. 5. 2018 oznamujeme rozhodnutí o přijetí zveřejněním seznamu uchazečů pod přiděleným registračním číslem do oborů vzdělání ukončených maturitní zkouškou.
4/24/2018 Ředitelské volno
​Ředitel školy vyhlašuje na pondělí 30. 4. a 7. 5. 2018 ředitelské volno.
​Přijímací zkoušky do prvního ročníku oborů studia zakončených maturitní zkouškou a do oboru Strojírenské práce se konají 12. 4. a 16. 4. 2018.