Den techniky pro dívky

3/1/2015
Den techniky pro dívky 5. a 6. tříd základních škol

Své dovednosti si do Škoda Lean Centra přišlo vyzkoušet 120 dívek z 5. a 6. tříd základních škol.

Den techniky pro dívky 5. a 6. tříd základních škol uspořádalo Střední odborné učiliště strojírenské ve spolupráci s Lean Centrem. Celá akce proběhla v prostorách Lean Centra, kde dívky na deseti stanovištích prokázaly nejen svoji zručnost, ale i technické myšlení. Formou her si vyzkoušely třeba optimalizaci výroby, standardizaci procesů, stanici pro úsporu energií, manipulaci s materiálem pomocí Pick to light, simulátor svařování a vyhledávání kvalitativních závad na karoserii. Získaly také základní vědomosti z oblasti ergonomie nebo nakládání s odpady. Za úspěšné zvládnutí úkolů pro ně organizátoři připravili malé pozornosti a také jednoduchý hlavolam, který pro ně vyrobili žáci speciálních tříd ze Středního odborného učiliště strojírenského.

„Den techniky pro dívky jsme upořádali v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání. Podpora technického vzdělávání dívek je pro nás velmi důležité téma. Cílem akce je podpořit zájem o techniku a zvýšit u dívek ve věku 10-12 let povědomí o technickém vzdělávání. Těší nás, že se akce ze strany mladoboleslavských základních škol setkala s takovým ohlasem. Své dovednosti si přišlo vyzkoušet 120 dívek ze 7 základních škol. Pro velký zájem jsme se rozhodli akci zopakovat a uskutečnit druhý termín Dne techniky pro dívky, a to 24. března," říká Martina Ficková ze ŠKODA Akademie, zodpovědná za marketing vzdělávání.

Díky akcím pro základní školy, které pořádá ŠKODA Akademie, počet dívek ve škodováckém učilišti v posledních letech výrazně vzrostl. V současné době zde studuje 109 dívek. Škola si klade za cíl tento počet ještě zvýšit.

Ředitel školy vyhlašuje na pátek 22. prosince 2017 ředitelské volno.

​V průběhu třídních schůzek proběhly volby do Školské rady při SOUs a to z řad rodičů a zletilých žáků.
​V sobotu 2. 12. 2017 od 8 do 12 h Vás zveme na Den otevřených dveří
​Zveme všechny rodiče na třídní schůzky, které proběhnou od 15:00 h ve středu 15. 11. nebo 22. 11. 2017 v budově školy.
​Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. 10. a pátek 27. 10. 2017.
​Zasedání se uskuteční v úterý 17. 10. 2017 od 15 h v budově školy, přízemí, multifunkční sál.
​Zahájení dálkového studia zaměstnanců ŠKODA AUTO proběhne v týdnu od 11. 9. 2017.
​Závěrečné zkoušky se uskuteční v týdnu od 11. 9. do 15. 9. 2017 dle harmonogramu
9/5/2017 Adaptační kurz
​V rámci Welcome Week pro žáky 1. ročníků proběhne adaptační pobyt v Nedamově.
​Opravné a doplňkové zkoušky se uskuteční poslední týden v srpnu.