Den techniky pro dívky

3/1/2015
Den techniky pro dívky 5. a 6. tříd základních škol

Své dovednosti si do Škoda Lean Centra přišlo vyzkoušet 120 dívek z 5. a 6. tříd základních škol.

Den techniky pro dívky 5. a 6. tříd základních škol uspořádalo Střední odborné učiliště strojírenské ve spolupráci s Lean Centrem. Celá akce proběhla v prostorách Lean Centra, kde dívky na deseti stanovištích prokázaly nejen svoji zručnost, ale i technické myšlení. Formou her si vyzkoušely třeba optimalizaci výroby, standardizaci procesů, stanici pro úsporu energií, manipulaci s materiálem pomocí Pick to light, simulátor svařování a vyhledávání kvalitativních závad na karoserii. Získaly také základní vědomosti z oblasti ergonomie nebo nakládání s odpady. Za úspěšné zvládnutí úkolů pro ně organizátoři připravili malé pozornosti a také jednoduchý hlavolam, který pro ně vyrobili žáci speciálních tříd ze Středního odborného učiliště strojírenského.

„Den techniky pro dívky jsme upořádali v rámci Roku průmyslu a technického vzdělávání. Podpora technického vzdělávání dívek je pro nás velmi důležité téma. Cílem akce je podpořit zájem o techniku a zvýšit u dívek ve věku 10-12 let povědomí o technickém vzdělávání. Těší nás, že se akce ze strany mladoboleslavských základních škol setkala s takovým ohlasem. Své dovednosti si přišlo vyzkoušet 120 dívek ze 7 základních škol. Pro velký zájem jsme se rozhodli akci zopakovat a uskutečnit druhý termín Dne techniky pro dívky, a to 24. března," říká Martina Ficková ze ŠKODA Akademie, zodpovědná za marketing vzdělávání.

Díky akcím pro základní školy, které pořádá ŠKODA Akademie, počet dívek ve škodováckém učilišti v posledních letech výrazně vzrostl. V současné době zde studuje 109 dívek. Škola si klade za cíl tento počet ještě zvýšit.

​Ředitel ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště strojírenského zveřejňuje kritéria pro přijímání žáků ke studiu ve střední škole ve školním roce 2018/2019 a předpokládaný počet přijímaných uchazečů.
​Zveme všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří ve čtvrtek 1. února 2018 od 12 do 16 h.
​1. pololetí bude ukončeno ve středu 31. ledna 2018, kdy bude žákům předán výpis z pololetního vysvědčení.
Rádi bychom Vás pozvali na další Den otevřených dveří v sobotu 13. 1. 2018 od 8 do 12 h.
12/21/2017 Lyžařský kurz
​V termínu 2.-14. ledna 2018 proběhne lyžařský kurz žáků 1. ročníků v Rokytnici nad Jizerou, chata Světlanka.
Ředitel školy vyhlašuje na pátek 22. prosince 2017 ředitelské volno.

​V průběhu třídních schůzek proběhly volby do Školské rady při SOUs a to z řad rodičů a zletilých žáků.
​V sobotu 2. 12. 2017 od 8 do 12 h Vás zveme na Den otevřených dveří
​Zveme všechny rodiče na třídní schůzky, které proběhnou od 15:00 h ve středu 15. 11. nebo 22. 11. 2017 v budově školy.
​Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. 10. a pátek 27. 10. 2017.