Azubi Car V.

BLOG - Azubi Car V. očima žáků

15. 6. 2018

Na projektu se začalo pracovat již o prázdninách. Každý z nás, kdo se chtěl zapojit, měl za úkol zpracovat svůj vlastní návrh auta podle své představivosti. Na základě našich návrhů se v září sestavil tým a projekt mohl odstartovat. Respektive mohla začít první fáze projektu, a sice fáze designu.

V říjnu tedy začalo dlouhé kreativní období, které odstartoval kick-off meeting (úvodní setkání pro úspěšné zahájení projektu a načerpání inspirace) s designéry ŠKODA AUTO. Po tomto meetingu jsme se už mohli pustit do samotného skicování, kreslení a navrhování. Shodnout se na konečném návrhu nebylo vůbec snadné. Avšak díky vzájemné spolupráci a hodinám strávených s tužkou v ruce jsme se dopracovali k tomu nejlepšímu návrhu.

V prosinci se náš sen pomalu začal stávat skutečností. Před námi již neležel jen papír s návrhem, ale celá karoserie, kterou čekalo plno úprav a změn. Stavba nebyla vždy jednoduchá. Především nebyla jednoduchá přestavba karoserie, která s sebou přinesla několik úskalí. Často jsme se museli potýkat s překážkami. I ty jsme však společnými silami překonali.

V prosinci však naše práce nekončila. Po karoserii následovalo lakování, dále pak výběr doplňků a interiéru, který se velkou části podílí na konečném vzhledu auta, protože karoserie je otevřená a interiér je vidět v podstatě na první pohled.

Nyní se nacházíme v konečné fázi projektu, kterou si všichni moc užíváme. Čeká nás spousty akcí, kde nás můžete vidět společně s naším vozem, který jsme společnými silami za dohledu a podpory učitelů odborného výcviku dodělali do posledního detailu. Těšíme se, až ŠKODA SUNROQ obletí svět a zapíše se jako pátý vůz do projektu Azubi car na ŠKODA AUTO Středním odborném učilišti!

Jenny Falkenbergová, Tereza Machačová, S3.L