Azubi Car VI

BLOG - Azubi Car VI

14. 6. 2019

Letošní Azubi Car tým se skládal z 35 žáků našeho učiliště a z toho 6 žákyň. Celá přestavba našeho vozu zabrala 8 měsíců a okolo 2000 hodin práce. Nový Azubi Car je přestavěný ŠKODAD KODIAQ z SUV na Pickup s prvky offroadu, který je zaměřen na užití v přírodě.

První fází našeho vozu bylo vymýšlení- jaké auto chceme vůbec postavit. Byli jsme vcelku jednohlasní a shodli jsme se, že chceme mohutný Pickup. Nejvhodnějším vozem pro naší přestavbu byl právě ŠKODA KODIAQ. V průběhu stavby se konaly audity, při kterých jsme si museli obhájit naše návrhy a plány o tom, jak chceme, aby naše auto vypadalo.

Dále následoval design našeho auta. Rozšířili jsme blatníky, uřízli zadní část vozu, ze které se poté stala korba. Zároveň jsme zkrátili kabinu vozu. Vůz je nyní pouze dvoumístný. Přidali jsme takzvaný ,,šnorchl“, naviják a rám na korbu.

Zajímavou částí našeho vozu, kterou nelze přehlédnout, jsou světelné doplňky. Mezi ně patří například mlhovky, světelná lišta na střeše, osvětlená korba, vestavěné světla v přední masce vozu a promítnuté logo ŠKODA při otevření dveří.

Barvu vozu jsme vybrali oranžovou Sunset tak, aby podtrhla a dokreslila celkový design vozu podle toho, jak jsme chtěli. Vůz dále obouvají sedmnáctipalcová kola Rockstar II, přičemž krytí kol jsme si vytiskli na 3D tiskárně.

Po dokončení designu jsme se vrhli na motorizaci našeho vozu. Pořádný vůz do terénu musí mít velký výkon. Proto jsme zvolili benzínový motor 2.0 TSI o výkonu 140 kW. Dále jsme zvýšili světelnou výšku o přibližně 10 cm, konečná světelná výška je zhruba 29 cm.

V závěrečné fázi jsme museli vybrat jméno pro náš nový vůz. Měli jsme původně dvě varianty. První z nich byla ŠKODA MOUNTROQ, ale posléze jsme se rozhodli pro variantu číslo dvě – ŠKODA MOUNTIAQ. Design a příběh vozu podtrhuje i logo, které jsme navrhli speciálně pro naše auto, které vyobrazuje hory a vůz a vůz zdobí v části interiéru, konkrétně na sedačkách.

Denis Pšeničnyj, S2.L

Rozhovory

Adéla Karvánková – průmyslový logistik

Jak si se dostala do týmu Azubi Car VI?

Do týmu jsem se přihlásila pomocí přihlášky, každý žák se může zapojit.

Jak se ti s týmem spolupracovalo?

V týmu se mi pracovalo dobře. Na důležitých věcech jsme se shodli bez obtíží. Některá rozhodnutí nebyla úplně podle mých představ, ale tak už to v týmu chodí. Důležité je umět ustoupit a přijmout názor zbytku týmu.

Jaká byla tvá úloha v týmu? A co všechno konkrétně jsi na projektu dělala?

Moje úloha v týmu byla hlavně v rámci logistiky. Měla jsem za úkol hlídat dodržování plánu stavby vozu. Dále jsem se podílela na designu interiéru. Spolu s mojí spolužačkou a spolužákem jsme vybírali materiály a barvy celého interiéru.

Jsi spokojená s prací, kterou jsi odvedla na autě?

Ano jsem. Myslím si, že se všechno povedlo podle představ. Celkově jsem velmi spokojená s výsledkem.

Co ti projekt Azubi Car přinesl?

Projekt mi přinesl spoustu zkušeností. Vyzkoušela jsem si spoustu nových věcí. A určitě jsem se naučila víc pracovat v týmu.

Daniel Bogdány – autolakýrník

Jak si se dostal do týmu Azubi Car VI?

Do Azubi Car teamu jsem se dostal v podstatě jednoduše, vyplnil jsem přihlášku a bylo to.

Jak se ti s týmem spolupracovalo?

Jelikož většinu lidí z teamu jsem už znal, tak perfektně nemůžu si stěžovat.

Jaká byla tvá úloha v týmu? A co všechno konkrétně jsi na projektu dělal?

Má úloha byla postarat se o vzhled auta, zarovnat sváry od karosářů a tmelení na mnoho místech.

Jsi spokojený s prací, kterou jsi odvedl na autě?

Jsem velice spokojený, a dokázal bych i říct že jsem i hrdý.

Co ti projekt Azubi Car přinesl?

Projekt Azubi Car mi přinesl mnoho zkušeností, které určitě využiju v budoucím životě.

Lukáš Konečný - automechanik

Jak si se dostal do týmu Azubi Car VI?

Do týmu AZUBI jsem se přihlásil dobrovolně, poté co jsem slyšel od bývalých žáků, jaká je to dobrá zkušenost, proto jsem do toho šel.

Jak se ti s týmem spolupracovalo?

S týmem se mi spolupracovalo docela dobře, ale mohli se více zapojit všichni členi týmu

Jaká byla tvá úloha v týmu? A co všechno konkrétně jsi na projektu dělal?

Má úloha byla jako pro automechanika rozebrat, složit a občas také vyrobit např. výfukový systém nebo svařování nárazníku.

Jsi spokojený s prací, kterou jsi odvedl na autě?

S autem jsem velice spokojený a ani ve snu by mě nenapadlo, že to tak skvěle dopadne.

Co ti projekt Azubi Car přinesl?

Tento projekt mi přinesl mnoho nových zkušeností, poznání nového kolektivu a zlepšil jsem si schopnost pracovat v týmu.

Hana Blažková, L3