Rozhovor

BLOG - Rozhovor s hosty na Dni s dětskými domovy

4. 5. 2018

Dne 22. listopadu 2017 se pořádal Den pro dětské domovy ve ŠKODA AUTO a.s. SOUs a připravili jsme si rozhovor se dvěma chlapci, účastníky dnešní akce, Martinem a Pepou, kteří nám odpověděli na naše otázky.

Dnes 22. listopadu 2017 se pořádal Den pro dětské domovy ve ŠKODA AUTO a.s. SOUs a připravili jsme si rozhovor se dvěma chlapci, účastníky dnešní akce, Martinem a Pepou, kteří nám odpověděli na naše otázky. Jako prvního jsme se ptali Martina a poté Pepy. Přestože tvrdili, že neradi mluví před cizími lidmi, tak tento rozhovor zvládli perfektně.

Ahoj Martine, tak ty jsi dnes viděl naši celou školu a zkusil sis některé z činností, které naši žáci dělají. Tak jak na tebe působí tady to prostředí?
Ahoj, já nikdy ve Škodovce nebyl a hrozně jsem se těšil, protože mě zajímalo, jak to tady vypadá. Nejvíc mě zaujalo vybavení školy, že tahle škola je hodně moderní a i ta výroba aut. Celkově ten celý den byl hodně zajímavý.

Který z našich oborů tě nejvíce zaujal?
Asi nejvíc automechanik.

Vy jste se byli podívat na studentský vůz Element, tak co říkáš na tohle auto?
Auto je hodně zvláštní vzhledem, ale myslím si, že tohle je hodně dobrý nápad, žáky zapojovat do různých akcí.

Po prohlídce školy vás čekal oběd v naší restauraci, tak jak vám chutnalo?
Mně to tam chutnalo hodně... To bylo skvělý.

Když jste byli v dílnách a tam jste si zkoušeli různé hlavolamy, podařilo se ti na nějaký přijít?
Ne! (smích)

Děkuji moc, že sis na nás udělal čas a zodpověděl nám na naše otázky a ať se ti daří, ahoj
Taky moc děkuji za příjemný den a ahoj.

Jako druhého hosta tu máme Pepu, který nám také odpověděl na naše otázky ohledně Dne pro dětské domovy.

Ahoj Pepo, tak zeptám se tě stejně jako Martina. Jak se ti líbí prostředí naší školy?
Ahoj, tak samozřejmě jsem nadšený jako spousta z nás. Je to něco nového, co jsem ještě neviděl, takže jsem opravdu nadšený.

Našel bys nějaké rozdíly mezi SOUs a tvojí současnou školou?
Tak těch rozdílu by bylo mnoho, ale asi jako největší rozdíl jsou obrovské dílny a prosklené třídy.

Jaký z benefitů pro žáky tě nejvíce zaujal?
Pokud tady vystuduju, že tady budu mít zaručenou práci.

A jak se tobě líbil vůz Element?
Na mě to bylo až moc přehnaný (smích), ale je pěkné, že to tvoří sami žáci.

Byli jste se podívat už na jiných středních školách? Jaká tě nejvíce zaujala?
Jednoznačně ta Škodovka, ten komfort je tady prostě neskutečný. To na jiných školách nemají.

Tak to už je vše. Děkuji za tvé odpovědi a doufám, že i tobě se u nás líbilo. Měj se hezky a ahoj.

Ano, moc se mi tady líbilo. Čau.

David Rojka, Filip Kučera, S1.L