Jazykový pobyt

BLOG - Jazykový pobyt v Brightonu

4. 5. 2018

V sobotu 3. března jsme jako skupina 25 žáků vyrazili od Zákaznického centra ŠKODA AUTO směr Praha. Odtud do Londýna, ale naším opravdovým cílem byl Brighton, konkrétně jazyková škola The English Language Centre. Cesta byla velice dlouhá a u spousty z nás ani příjezd do Londýna nevykouzlil úsměv na tváři. Sychravé počasí, únava a dlouhé čekání na přestup nikoho šťastným neudělalo.

Když jsme ale po této nemilé cestě konečně dorazili do našich hostitelských rodin, všechny tyto negativní pocity z nás opadly. Ještě týž večer jsme se dozvěděli, jak se do školy dostat, ubytovali jsme se a pak už jsme jen ulehli ke spánku.

Pondělní ráno nastala trochu nervozita z nového prostředí a neznalosti města, a tak i samotná cesta do školy byla dobrodružstvím. Když jsme ale poznali naše nové spolužáky a učitele, kteří nás vřele uvítali do svých hodin, nervozita nás opustila úplně. Dopolední výuka probíhala od 9 hodin do půl jedné a následně ta odpolední začínala po hodinové pauze na oběd a končila v půl čtvrté.

Pak už začal individuální program, který každý z nás trávil jinak. Někteří vyrazili na prohlídku města, jiní do nákupního centra nebo zpět do hostitelských rodin dělat domácí úkoly. Ale jelikož výuka byla hlavně o komunikaci a neustálém mluvení, tak jsme nedostávali tolik domácích úkolů. Během pobytu jsme měli několik akcí pořádaných školou, kde jsme se potkávali jak s našimi českými spolužáky, tak i s těmi "cizojazyčnými".

Během času, který jsme v Brightonu strávili, jsme navštívili zdejší Vodní svět, zábavní park umístěný na vodním mole Brighton Pier, bowling nebo jsme se zastavili na dobré jídlo. Také pro nás byly připravené výlety na zámky a hrady, podívali jsme se do města Canterbury nebo na jedno z nejkrásnějších míst, pobřeží nazývané Seven Sisters. Do Čech jsme se všichni vrátili v pořádku s nezapomenutelnými zážitky. Z anglického prostředí jsme se vrátili zpět do českého a zasedli do školních lavic.

Beáta Cejnarová, S3.L