Lyžářský kurz

BLOG - Lyžařský kurz 2018

4. 5. 2018

Začalo to 8. 1. 2018, kdy nás, žáky z prvního ročníku, tedy logistiky, autolakýrníky, operátory logistiky a elektrotechniky čekal lyžařský výcvik. V pondělí ráno jsme všichni měli sraz u zákaznického centra. Tam nás naši učitelé - pro tento týden instruktoři - spočítali, zkontrolovali, jestli máme veškeré vybavení a mohli jsme nastoupit do autobusu a vyrazit.

Naše cesta vedla do Rokytnice nad Jizerou. Po necelých dvou hodinách jsme dorazili do Rokytnice. Čekal nás ovšem ještě výšlap k naší chatě Světlance. Ten kopec byl snad nekonečný, aspoň nám to tak připadalo. Když jsme kopec překonali, už se stačilo jen rozdělit do pokojů, ubytovat a začít se připravovat na naši lyžařskou zkoušku, aby nás učitelé mohli roztřídit do skupin podle našich lyžařských dovedností.

Pro některé to bylo poprvé, co stáli na lyžích - tím pádem bylo o zábavu postaráno. Byli jsme rozděleni a náš první den pomalu končil. V úterý po snídani začal 1. lyžařský den. Někteří hned věděli, jak mají jezdit, jiní museli chvíli vzpomínat, jak se vlastně lyžuje. Ostatní jen přihlíželi a vykulovali oči, jak tohle vlastně zvládnou. Lyžovali jsme vždy dvakrát denně, po snídani od 9:00 do 11:30 a po obědě a krátkém odpočinku jsme opět oblékli lyžařskou výzbroj a šli lyžovat. Když skončila odpolední aktivita, začalo nám osobní volno.

Lyžování nás vyčerpalo, proto nám naši instruktoři připravili od 16:30 svačinu a o hodinu a půl později jsme šli na večeři. Mohli jsme si vždy vybrat ze dvou jídel a náš kuchař vařil výborně. Nikdo si nemohl stěžovat. Občas pro nás po večeři byla připravena přednáška, např. jak správně namazat lyže či běžky. Nebo o tom, jak funguje horská služba.

Ve čtvrtek místo odpoledního lyžování jsme vyrazili na procházku do restaurace Dvoračky, kde jsme si mohli dát něco dobrého na zub. Čtvrtek až pátek jsme po skupinách zkoušeli, jak se chodí na běžkách. Myslím, že spousta z nás o běžkách nebude chtít dlouho slyšet.

Týden rychle utekl a najednou byla neděle a nás čekala cesta domů. Zbývalo uklidit pokoje, sbalit si své věci a smířit se s tím, že jak rychle týden začal, tak i skončil. Po příjezdu do Mladé Boleslavi jsme se rozutekli ke svým rodičům a vyrazili směrem domů. Při pohledu z okna jedoucího auta jsme si začínali uvědomovat, že zítra jdeme opět do školy.

David Rojka, S1.L