BLOG - Reportáž z Girls Day 2019

7. 5. 2019

Přečtěte si reportáž z akce Girls Day 2019!

Girls day, to je akce, která dokazuje, že technika, strojařina, mechanika a možnosti technického vzdělání jsou i pro dívky. Do této akce se zapojují různé evropské země a ta naše není výjimkou.

25. 4. 2019 měly žákyně ze 7. a 8. tříd základních škol možnost navštívit ŠKODA AUTO a.s., Střední odborné učiliště strojírenské, prohlédnout si interiér školy, získat zajímavé informace a v neposlední řadě si vyzkoušet spoustu činností v rámci připraveného interaktivního programu.

Na učiliště dorazila téměř stovka děvčat z 5-ti základních škol a těmi tento rok byly Dobrovice, Rožďalovice, Luštěnice, Cvikov a 1. Základní škola v Mladé Boleslavi. Pro děvčata byla připravena dárková taška a malé občerstvení, které jim mělo dodat energii na program, který byl pro děvčata přichystaný.

Celý den začal přivítáním Daniela Voce, následovala prezentace, ve které paní Martina Řechtáčková představila školu, možnosti studia a samozřejmě jednotlivé obory. Následoval hlavní program dne - prohlídka školy, kterou vedli zaměstnanci ŠKODA Akademie společně s žáky a kde si mohla děvčata vyzkoušet činnosti spojené s technickou výukou.

Návštěvnice se připravených aktivit nezalekly a se všemi aktivitami si poradily na výbornou. V rámci programu byla pro děvčata připravena i virtuální realita zaměřená na lakování, logistiku a obsluhu robota. Další aktivitu nabídla jízda s roboty LEGO Boost, a samozřejmě další manuální činnosti, které prověřily zručnost návštěvnic.

Po prohlídce školy následovala velmi zajímavá prezentace projektu Azubi Car – žákovského auta snů. Po této ukázce měla děvčata možnost zeptat se na všechny otázky, které je napadly ohledně školy, studia, projektů a dalších věci.

Žákyně měly spoustu zajímavých dotazů a díky tomu vznikla velmi zajímavá diskuse. Celý den zakončilo atraktivní focení jednotlivých škol s vozem z projektu Azubi car. My doufáme, že se dívkám naše škola a celkově celý den líbil a připravený program si užily stejně jako my. A samozřejmě se moc těšíme na další Girls Day a ostatní akce!

David Rojka, S2.L