Rozhovor s novými žáky

BLOG - Rozhovor s novými žáky

18. 10. 2018

Připravili jsme exkluzivní rozhovor s dvěma žáky, kteří absolvovali Welcome week a rádi by se s námi podělili o své pocity z prvních dnů na nové škole.

S přicházejícím novým školním rokem přicházejí i noví žáci, kteří se rozhodli studovat na naší škole, a my jsme si připravili exkluzivní rozhovor s dvěma žáky, kteří absolvovali Welcome week a rádi by se s námi podělili o své pocity z prvních dnů na nové škole.

Je mi velkou ctí, že zde můžu přivítat mého prvního hosta a tím je Kristýna Burďáková, ahoj Týno.

„Ahoj, děkuji moc za pozvání."

Doufám, že jsi připravená a já se hned zeptám na událost, kterou jsi ty a tví spolužáci prožili hned na začátku školního roku a to je Welcome week, zažila jsi někdy něco podobného a jaký máš na tento projekt, kterým vítáme nové žáky, názor?

„Ne, nic podobného jsem bohužel nezažila, ale přijde mi to rozhodně jako výborná inspirace do začátku nového roku, vstupu do nové části života. Názor na to mám jen pozitivní. Nám jako novým žákům to pomůže se rozkoukat v novém prostředí."

Co tě nejvíce zaujalo první den v Muzeu ŠKODA AUTO?

„Obrovský osvětlený sál, ve kterém uprostřed stál studentský vůz SUNROQ."

Proč sis vybrala právě naší školu?

„Je to velice moderní škola, která, dle mého názoru je schopna zařídit kvalitní vzdělání a podporu v dalším rozvoji osobnosti."

Jaký obor studuješ a proč sis tento obor vybrala?

„Studuji obor Provoz a ekonomika dopravy. Hledala jsem maturitní obor, ve kterém bych se byla schopna orientovat a najít pochopení"

Jak na tebe zapůsobilo prostředí školy?

„Prostředí na mě působí velmi dobrým dojmem a hned jsem věděla, že zde budu ráda trávit čas. Celkově mě okouzlilo hned na první pohled.

Pomohl vám adaptační kurz k dostatečnému seznámení?

„Rozhodně ano, ale i tak je spousta věcí, které budeme muset jako třída vypilovat a doufám, že časem se i lépe poznáme."

Jak probíhala vaše spolupráce během stavení vašeho automobilu na adaptačním kurzu?

„První den jsme se hodně seznamovali, což byl pro nás potom velký deficit o proti ostatním, a museli jsme toho spoustu dohánět, ale komunikace a dohoda byla kvalitní a nakonec jsme vše zvládli."

Už jsi navštívila naši jídelnu? Jaký na tebe udělala dojem? Je to rozdíl od jídelny, kterou jste měli na základní škole?

„Samozřejmě ano a to co mi bylo umožněno vidět a ochutnat, mě více než překvapilo. V porovnání s jídelnou na základní škole, kam jsem stejně dva poslední roky nechodila, je to úplně na jiné úrovni."

Tohle byla poslední má otázka. Já ti děkuji za tvoji spolupráci a přeji ti hodně úspěchu tady u nás na škole a také v nové kapitole tvého života. AHOJ!

„Taktéž děkuji, že jsem se mohla zúčastnit tohoto rozhovoru, ahoj."

Dalším hostem, který se s námi podělí o své zážitky a dojmy z prvních dnů na nové škole je Jakub Picek.

Čau Kubo, děkuji, že jsi přijal mé pozvání.

„Ahoj, já též děkuji, že se zde můžu podělit se svými zážitky, v podobě tohoto rozhovoru."

Položím ti na stejnou první otázku jako Týně. Zažil jsi někdy něco podobného, jako byl Welcome week, který jsi v minulých dnech se svými novými spolužáky prožil?

„Ve spojení se školou byl Welcome week pro mě novou zkušeností. Celý projekt mě zaujal. Byl zábavný, především adaptační kurz, dozvěděl jsem se hodně nových informací o škole, ale i o firmě. Hlavním účelem má být teambuilding, což celý projekt splňuje."

Proč sis vybral/a právě naší školu?

„Stejně asi jako většina žáku téhle školy. Je to moderní škola, které se mi líbila na první pohled. Také se mi líbí vize, ve které by byla moje budoucnost právě ve firmě ŠKODA AUTO."

Jaký obor studuješ a proč sis tento obor vybrala?

„Vybral jsem si obor Mechanik seřizovač. Důvod je jednoduchý, vybíral jsem obor, který je studijní a zároveň by mě dokázal naplňovat."

Co tě nejvíce zaujalo první den v muzeu ŠKODA AUTO?

„Nejvíc mě zaujala prezentace a představení žákovského vozu SUNROQ. A myslím si, že nejsem jediný."

Pokud by sis mohl/a vybrat jakékoli auto značky ŠKODA jaké by to bylo?

„Jednoznačně Octavia RS245."

„Překvapil mě počet jídel, které jídelna nabízí. Rozdíl mezi jídelnou na základní škole a tady na učilišti je obrovský."

Jaký benefit pro žáky naší školy tě nejvíc zaujal?

„Forma kapesného, které podle mě funguje jako skvělá motivace k neustálému zlepšení ve studiu."

Byl pro tebe těžký přechod na střední školu, nebo ses těšil?

„Těšil jsem se. Věděl jsem, ale že to bude náročné a že mi moji bývalí spolužáci budou chybět, i když s některými se budu stále vídat i zde na škole."

Tak tohle byla má poslední otázka. Já ti děkuji za tvé odpovědi, a že sis na nás udělal čas a přeji ti hodně úspěchů a ať se ti u nás na škole daří!

Na závěr bych chtěl poděkovat Týně a Kubovi za jejich názory a dojmy a Doufám, že se jim na naší škole bude líbit, a ne jen jim ale všem novým žákům. Taktéž doufám, že vkročí do nové kapitoly jejich života tou správnou nohou.

David Rojka, S2.L