Welcome Week

BLOG - Reportáž Welcome Week

4. 9. 2018

Nové prostředí, nová škola, noví spolužáci, noví učitelé, nová výzva. Tohle všechno čekalo na žáky prvních ročníků, ŠKODA AUTO a.s., Středního odborného učiliště, v pondělí 3. 9. 2018.

Právě ten den začínala žákům prvních ročníků nová životní kapitola, ale také Welcome week, kterého se každoročně noví prváci účastní. Welcome week začínal, jako každý rok, ve ŠKODA Muzeu, kde na ně čekalo několik zajímavých prezentací. Celou akcí a programem provázel pan učitel Ivo Vollman.

Program pro nové žáky byl nabitý od začátku až do konce. Žáci si ze ŠKODA Muzea odnesli spoustu cenných informací. Stejně jako každý rok, tak i letos zaujalo nejvíce představení nového žákovského vozu, který letos nese název SUNROQ a prezentace týmu Azubi Car V.

Úvodem se ujal mikrofonu Pan ředitel Slabihoudek, který přednesl úvodní proslov a zároveň představil školu, její možnosti, interiér a některé zajímavé údaje. Následovalo představení benefitů pro studenty, kde se žáci dozvěděli, jaké výhody mají na Středním odborném učilišti k dispozici. Dozvěděli se také o možnosti odborných praxí a výměnných pobytů v zahraničí, které škola podporuje, což je pro každého studenta velkou příležitostí a motivací.

SUNROQ nebylo jediné vozidlo, které se na pódiu ukázalo. Prezentaci zde měl i pan Kodrik a jeho tým, kteří představili projekt H2AC, což je auto na dálkové ovládání s hybridním vodíkovým/ elektrickým pohonem, s kterým žáci pravidelně úspěšně soutěží.

Slova se ujal také pan Jiří Huňka, aby novým studentům představil automobil, který získal v České republice ocenění Auto roku 2018. Jednalo se o vozidlo Karoq. Nakonec studenti druhých ročníků přednesli prezentaci o sociálních projektech, které každý rok žáci prvních ročníků realizují.

Po nabitém dni plných informací, čekal na nové žáky adaptační kurz v Nedamově, který má pomoci seznámit se se svými novými spolužáky, ale také s učiteli a celkově se v novém prostředí aklimatizovat.

Pro jednotlivé třídy byly připraveny zajímavé úkoly, které navazovaly na hlavní projekt celého adaptačního kurzu, kde měli žáci sestrojit vlastní miniaturní automobil. Porota, složená z učitelů, na konci kurzu po dlouhém rozhodování určila nejlepší auto a výherní třídu. Celý Welcome week se povedl na jedničku a noví žáci si odnesli mnoho informací, které jim usnadní začátky na nové škole.

David Rojka, S2.L