Welcome Week 2017

BLOG - Welcome Week 2017

4. 5. 2018

Byl to pro nás velký krok do neznáma. Obrovské očekávání a obava co nás na naší nové škole čeká! Ale všechen strach z nás opadl hned, jak jsme v pondělí 4. 9. 2017 vstoupili do ŠKODA Muzea, kde jsme absolvovali první dva dny naší nové životní etapy. Právě 4. září jsme zahájili tzv. Welcome Week.

První dva dny jsme tedy strávili v ŠKODA Muzeu. Během těchto dnů jsme se dozvěděli důležité informace o společnosti ŠKODA AUTO, o školních projektech, do kterých máme možnost se zapojit, také jsme podstoupili školení bezpečnosti. Vše uváděl Mgr. Ivo Vollman a na pódiu se také představili skvělí a významní hosté, kteří nám sdělili hodně zajímavostí. Ve středu nás čekala celková prohlídka školy a focení na naše průchodky, zároveň první skupina odjížděla na adaptační kurz v Nedamově u Dubé. Další pondělí 11.9. odjela druhá skupina a třetí skupina odcestovala ve středu.

Adaptační kurz splnil svůj úkol, a to seznámit nás s našimi novými spolužáky. Adaptační kurz probíhal velice hravou formou. Úkolem všech oborů bylo během dvou dnů nasbírat pomocí soutěží co nejvíce žetonů, které se později využily na materiál, ze kterého měla každá třída vytvořit své vlastní auto, logo a název firmy. Poslední večer proběhla prezentace jednotlivých oborů a následně porotci vybrali to nejhezčí auto a vítězný tým dostal zaslouženou odměnu. Po adaptačním kurzu jsme se už výborně znali a mohli se vrhnout do výuky. Všichni, kdo prožili tyto dva super týdny, mohou říct, že prvotní strach ze střední školy byl zbytečný.

David Rojka S1.L