37-41-M/01

Obor Provoz a ekonomika dopravy, zaměření Průmyslový logistik, je oborem, který byl vytvořen na základě potřeb provozů společnosti ŠKODA AUTO, a. s. Výuka všeobecných a odborných předmětů poskytuje žákům potřebné poznatky a dovednosti pro uplatnění v logistických řetězcích firmy (např. v nákupu, dopravě, v řízení skladovacích procesů, v dokumentaci a řízení vnitřních toků materiálů). Obor je vhodný jak pro chlapce, tak i pro děvčata. Odbornou praxi vykonávají žáci přímo na firemních pracovištích a provozech.
Absolvent získá potřebné znalosti a dovednosti týkající se organizace přijímání, evidence a přepravy materiálů, řízení materiálového toku, skladování a vedení příslušné dokumentace.

Studenti

Ovládá základní firemní software, počítačovou obsluhu logistických systémů a vedení záznamů v konvenční i elektronické podobě. Výuka je koncipována tak, aby se absolvent dokázal orientovat v ekonomice a základní právní problematice, důraz je kladen I na rozvoj komunikativních dovedností včetně komunikace ve dvou cizích jazycích.
Absolvent zná základní strojírenské technologie, rozumí a získává informace z technické dokumentace, dokáže kategorizovat součásti, díly, výrobky a sestavy, orientuje se a vyhledává informace v technických normách, katalozích a jiných zdrojích v konvenční i elektronické podobě.
Absolventi najdou uplatnění v oblasti logistiky společnosti ŠKODA AUTO v technicko-hospodářských funkcích, jako administrativní pracovníci, v obchodně-ekonomických funkcích i v pozicích samostatného technika pro dopravu, přepravu a skladování materiálu.

Učební plán

(počet týdenních vyučovacích hodin)

Povinné předměty

Nepovinné předměty