Proč právě k nám?

Nabízíme kvalitní odborné vzdělávání, které je orientováno na budoucí inovativní technologie.
Perspektivní obory
Perspektivní obory Díky progresivním a moderním formám výuky jsme schopni rozvíjet kompetence, které jsou nezbytné pro dlouhodobou zaměstnavatelnost a konkurenceschopnost na trhu práce. Nabízíme odborné vzdělání zaměřené na strojírenské a elektrotechnické obory, které mají budoucnost.
ŠKODA AUTO SOUs podporuje mobilitu učňovského vzdělávání a rozšiřuje své zahraniční aktivity v oblasti výměnných pobytů a odborné praxe žáků.
Zahraniční odborné praxe a výměnné pobyty

ŠKODA Akademie v souvislosti s celofiremní Růstovou strategií podporuje mobilitu nejen u zaměstnanců, ale zaměřila se také na učňovské vzdělávání. Podařilo se jí  výrazně rozšířit zahraniční aktivity ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště , navázat kontakty s jednotlivými značkami koncernu a posílit spolupráci v oblasti výměnných pobytů žáků.

Milníkem zahraničních aktivit bylo pro učiliště získání milionové dotace z prostředků evropského programu na podporu mobility Erasmus+, která umožnila financovat i dlouhodobé výměnné pobyty. V rámci tohoto programu byla uzavřena partnerství s odbornými školami a závody Audi a VW Kassel. Do budoucna se připravuje rovněž zapojení závodů VW Poznaň, VW Bratislava, VW Braunschweig a Emden.

SOUs nabízí výhody a benefity týkající se záruky zaměstnání ve společnosti ŠKODA AUTO a podpory kvalitního odborného vzdělávání.
Benefity pro žáky

Benefity mohou využívat žáci SOUs ŠKODA AUTO a v případě zájmu se mohou obrátit na:

Administrativní centrum - Zaměstnanecké benefity (oddělení ZP/2)
• tel.: 326 8 16793 nebo 326 8 16592
• e-mail: benefity@skoda-auto.cz

nebo

SOU strojírenské
• sekretariát školy, tel.: 326 8 17191, 326 8 17192
• e-mail: sou@skoda-auto.cz

Podpora technického vzdělávání dívek je pro firmu důležité téma. Na SOUs mohou dívky studovat zajímavé a atraktivní obory, které mají budoucnost.
Příležitost i pro dívky
Příležitost i pro dívky Jedním z cílů firmy je zvyšovat podíl dívek v odborném vzdělávání, proto každý rok pořádáme kariérní Den pro dívky a Den techniky. Ukazují se zde možnosti studia a práce v technických oborech. Moderní učiliště nabízí uplatnění v řadě studijních oborů nejenom pro chlapce, ale i pro dívky, ve kterých mohou ve ŠKODA AUTO dosáhnout vzdělání a uplatnění odpovídající jejich představám, včetně dalšího kariérního růstu.
Chcete se dozvědět více o projektech žáků, které si sami navrhují a realizují?
Zajímavé projekty žáků
Zajímavé projekty žáků Cílem projektu je podpořit rozvoj odborných i nadodborných kompetencí. Žáci mají příležitost navrhovat a posléze i realizovat své nápady, učí se převzít odpovědnost a pracovat jako jeden tým. Podporou jsou žákům jak mistři odborného výcviku, tak i odborníci z firmy ŠKODA AUTO.
SOUs nabízí kvalitní odborné vzdělávání, které podporuje techniku, inovativní technologie a vychovává si žádané odborníky v perspektivních oborech.
Technické vzdělávání má budoucnost
Technické vzdělávání má budoucnost Žáci a jejich rodiče si stále častěji uvědomují fakt, že je při výběru budoucí profese nutné zvažovat nejen to, co mladé lidi zajímá nebo co jim připadá atraktivní, ale také to, jak se po absolvování střední či vysoké školy budou moci v budoucnu uplatnit na regionálním trhu práce. Dobrá perspektiva se otevírá právě absolventům technických škol jednak tím, že si budou schopni najít práci v oboru lépe, než je tomu u jiných profesí, a také tím, že budou za tuto práci dobře odměňováni.