Rada žáků

Při ŠKODA AUTO a. s., Středním odborném učilišti strojírenském, odštěpný závod pracuje již několik let školní parlament s názvem Rada žáků.

Tato rada sdružuje zástupce jednotlivých tříd, kteří se schází v průběhu školního roku se zástupcem vedení školy. Smyslem těchto setkání je přímý kontakt žáků a vedení školy, možnost včas a konstruktivně řešit problémy žáků, jejich náměty, návrhy a nápady.

Naopak vedení školy má možnost předat informace žákům o svých záměrech. Zástupci tříd pak informují své třídní kolektivy o činnosti Rady žáků v rámci třídnických hodin. Smyslem je vzájemná spolupráce, porozumění a vědomí, že i žáci mohou ovlivnit chod "své" školy.

Termíny setkání Rady žáků v tomto školním roce, vždy od 13:30 hod./budova V12B, zasedací místnost 107:
rok 2017 - 12.10., 15.11., 19.12.
rok 2018 - 21.02., 26.04., 06.06.