Blogy žáků SOUs

Lyžařský kurz 2018

Začalo to 8. 1. 2018, kdy nás, žáky z prvního ročníku, tedy logistiky, autolakýrníky, operátory logistiky a elektrotechniky čekal lyžařský výcvik. V pondělí ráno jsme všichni měli sraz u zákaznického centra. Tam nás naši učitelé - pro tento týden instruktoři - spočítali, zkontrolovali, jestli máme veškeré vybavení a mohli jsme nastoupit do autobusu a vyrazit.

Naše cesta vedla do Rokytnice nad Jizerou. Po necelých dvou hodinách jsme dorazili do Rokytnice. Čekal nás ovšem ještě výšlap k naší chatě Světlance. Ten kopec byl snad nekonečný, aspoň nám to tak připadalo. Když jsme kopec překonali, už se stačilo jen rozdělit do pokojů, ubytovat a začít se připravovat na naši lyžařskou zkoušku, aby nás učitelé mohli roztřídit do skupin podle našich lyžařských dovedností.

Pro některé to bylo poprvé, co stáli na lyžích - tím pádem bylo o zábavu postaráno. Byli jsme rozděleni a náš první den pomalu končil. V úterý po snídani začal 1. lyžařský den. Někteří hned věděli, jak mají jezdit, jiní museli chvíli vzpomínat, jak se vlastně lyžuje. Ostatní jen přihlíželi a vykulovali oči, jak tohle vlastně zvládnou. Lyžovali jsme vždy dvakrát denně, po snídani od 9:00 do 11:30 a po obědě a krátkém odpočinku jsme opět oblékli lyžařskou výzbroj a šli lyžovat. Když skončila odpolední aktivita, začalo nám osobní volno.

Lyžování nás vyčerpalo, proto nám naši instruktoři připravili od 16:30 svačinu a o hodinu a půl později jsme šli na večeři. Mohli jsme si vždy vybrat ze dvou jídel a náš kuchař vařil výborně. Nikdo si nemohl stěžovat. Občas pro nás po večeři byla připravena přednáška, např. jak správně namazat lyže či běžky. Nebo o tom, jak funguje horská služba.

Ve čtvrtek místo odpoledního lyžování jsme vyrazili na procházku do restaurace Dvoračky, kde jsme si mohli dát něco dobrého na zub. Čtvrtek až pátek jsme po skupinách zkoušeli, jak se chodí na běžkách. Myslím, že spousta z nás o běžkách nebude chtít dlouho slyšet.

Týden rychle utekl a najednou byla neděle a nás čekala cesta domů. Zbývalo uklidit pokoje, sbalit si své věci a smířit se s tím, že jak rychle týden začal, tak i skončil. Po příjezdu do Mladé Boleslavi jsme se rozutekli ke svým rodičům a vyrazili směrem domů. Při pohledu z okna jedoucího auta jsme si začínali uvědomovat, že zítra jdeme opět do školy.
 
David Rojka, S1.L

Rozhovor s Ing. Pavlem Hlaváčem

O studiu a kariéře v mladoboleslavské automobilce jsme hovořili s Ing. Pavlem Hlaváčem, vedoucím plánování lidských zdrojů ŠKODA AUTO a.s.

Rozhovor připravil Redakční tým žádků SOUs, Zuzana Rábiková a Klára Lukášová.

Rozhovor s jedním z našich pedagogů Ivo Vollmanem

Tentokrát jsme pro vás připravili rozhovor s oblíbenou osobností z naší školy, s panem Ivo Vollmanem.

Pojďte se o něm něco zajímavého dozvědět, rozhovor pro Vás připravila žákyně naší školy, Adéla Karasová.

Rozhovor s hosty – Den s dětskými domovy

Dne 22. listopadu 2017 se pořádal Den pro dětské domovy ve ŠKODA AUTO a.s. SOUs a připravili jsme si rozhovor se dvěma chlapci, účastníky dnešní akce, Martinem a Pepou, kteří nám odpověděli na naše otázky.

Jako prvního jsme se ptali Martina a poté Pepy. Přestože tvrdili, že neradi mluví před cizími lidmi, tak tento rozhovor zvládli perfektně.

Den s dětskými domovy na našem učilišti

22. listopadu 2017 se na na ŠKODA AUTO SOUs pořádal Den pro dětské domovy. Po příchodu návštěvníků na učiliště pro ně bylo připravené občerstvení. Akce začala v 9:00 hodin projevem našeho pana ředitele Slabihoudka, který dětem představil obory, různé statistiky a školu celkově.

Dále následovala ukázka studentského vozu ELEMENT, který děti ohromil nejvíce z celého dne. Děti si mohly prohlédnout vůz zblízka a sednout si přímo do auta a pokochat se interiérem vozu. Po skončení prohlídky auta se všichni rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina začala s programem ve speciálních třídách, kde pro ně byly připravené hlavolamy a mohli si vyzkoušet práci, kterou dělají naši žáci během praxe.

Jejich program pokračoval dále a na řadě byla celková prohlídka školy. Děti byly nadšené z prosklených tříd a byly ohromené z velikosti naší školy.

Druhá skupina měla stejný program, pouze v obráceném pořadí. Po prohlídce školy a luštění hlavolamů je čekal oběd v naší restauraci, který jim velice chutnal a byli s naší školní jídelnou spokojení. Po obědě se návštěvníci opět přesunuli do multifunkčního sálu. Tam je čekal takzvaný ,,feedback". Tady se děti měly možnost zeptat na cokoliv, co je zajímalo ohledně školy.

Po zodpovězení všech dotazů jsme se s našimi hosty rozloučili. Tím Den pro dětské domovy skončil. Myslím si, že naše škola opět svým půvabem a moderním prostředím přilákala další zájemce, kteří by chtěli studovat právě tady ve ŠKODA AUTO SOUs.
 
David Rojka, S1.L

Zahraniční stáž v Kasselu

Ve dnech 17. 9. – 13. 10. 2017 jsme měli možnost vycestovat do německého Kasselu, kde jsme absolvovali pracovní stáž. A jak to celé probíhalo?

Bylo nás celkem jedenáct – 6 žáků oboru Provoz a ekonomika dopravy a 4 z oboru Mechanik Elektrotechnik a samozřejmě odborný dozor. Po dlouhé cestě autobusem jsme se ubytovali v útulném hotelu na půl cesty do centra Kasselu a VW, kde probíhaly naše odborné praxe. První den jsme strávili ve Volkswagen Akademii, kde nás čekalo velmi milé přivítání od žáků, kteří byli u nás minulý školní rok. Kromě bezpečnostních školení a formalit, pro nás připravili seznamovací hry s našimi novými tandemovými partnery.

Na odborných pracovištích jsme strávili tři týdny, kde nám kolegové z VW předávali své zkušenosti, znalosti a ukázali nám, jak to tu jednoduše chodí. Jako první nás překvapilo, jak moc podobné si na první pohled koncernové provozy jsou. Cítili jsme se, kromě německých nápisů, „jako doma“. Nicméně nemohu říct, že by byly identické. Při exkurzích po závodě nás zaujal např. automatický sklad na palety nebo hala s elektrickými bateriemi pro elektro vozy. Nic takového u nás zatím k vidění není.

Během pobytu jsme měli možnost nahlédnout i do dalších tří škol, kde jsme měli možnost alespoň trochu poznat rozdílný německý učební systém, vyzkoušet si jejich práci jako byla např. tvorba skleněných korálků, slévání cínových figurek nebo dokonce ochutnávka jídel z žákovské kuchyně. Nutno podotknout, že všichni na nás byli milí a ochotní. To platilo především pro lidi mluvící pouze německy – neměli problém cokoliv zopakovat, říci pomaleji, nebo větu přeformulovat tak, abychom lépe rozuměli. K našemu překvapení jsme se německy dorozuměli poměrně dobře.

Odpoledne a víkendy patřily zábavě a volnému času. Vydali jsme se například do Frankfurtu nad Mohanem, kde nás nadchla akce IAA – výstava nejen koncernových značek vozů a příslušenství, vyhlídka ze střechy Main Tower i krátká prohlídka města spojená s plavbou na lodi. Další z výletů, které jsme nemohli vynechat, byl AUTOSTADT ve Wolfsburgu nebo dominanta Kasselu, socha Herkula, spojená s vodními hrátkami.

Nepodstatnějším přínosem zahraničních stáží je asi rozvoj jazykových prostředků a „rozmluvení“, navíc člověk zjistí, jak na tom skutečně je, a jestli umí použít to, co se ve škole učí, schopnost samostatnosti a poznání nové kultury, která se na první pohled nemusí zdát být odlišná. Máme možnost vidět, jak to chodí v zahraničních firmách, jaké mají technologie a postupy. V neposlední řadě tvoříme nová přátelství a rozšiřujeme si pohled na svět.
Klára Lukášová S4.L

Welcome Week 2017

Byl to pro nás velký krok do neznáma. Obrovské očekávání a obava co nás na naší nové škole čeká! Ale všechen strach z nás opadl hned, jak jsme v pondělí 4. 9. 2017 vstoupili do ŠKODA Muzea, kde jsme absolvovali první dva dny naší nové životní etapy. Právě 4. září jsme zahájili tzv. Welcome Week.

První dva dny jsme tedy strávili v ŠKODA Muzeu. Během těchto dnů jsme se dozvěděli důležité informace o společnosti ŠKODA AUTO, o školních projektech, do kterých máme možnost se zapojit, také jsme podstoupili školení bezpečnosti. Vše uváděl Mgr. Ivo Vollman a na pódiu se také představili skvělí a významní hosté, kteří nám sdělili hodně zajímavostí. Ve středu nás čekala celková prohlídka školy a focení na naše průchodky, zároveň první skupina odjížděla na adaptační kurz v Nedamově u Dubé. Další pondělí 11.9. odjela druhá skupina a třetí skupina odcestovala ve středu.

Adaptační kurz splnil svůj úkol, a to seznámit nás s našimi novými spolužáky. Adaptační kurz probíhal velice hravou formou. Úkolem všech oborů bylo během dvou dnů nasbírat pomocí soutěží co nejvíce žetonů, které se později využily na materiál, ze kterého měla každá třída vytvořit své vlastní auto, logo a název firmy. Poslední večer proběhla prezentace jednotlivých oborů a následně porotci vybrali to nejhezčí auto a vítězný tým dostal zaslouženou odměnu. Po adaptačním kurzu jsme se už výborně znali a mohli se vrhnout do výuky. Všichni, kdo prožili tyto dva super týdny, mohou říct, že prvotní strach ze střední školy byl zbytečný.
David Rojka S1.L

Projekt Azubi Car

V roce 2014 vznikl projekt Azubi Car. Projekt, který doprovází heslo: „Postav si své auto snů“. Toto heslo nadchlo nejen mě, ale už téměř 90 žáků našeho učiliště, kteří se podíleli na stavbě jednoho z již čtyř vozů.

Jako první Azubi Car se nám představila ŠKODA CITIJET na platformě Škoda CITIGO, dále ŠKODA FUNSTAR postavená ze ŠKODY FABIA, následovala Škoda ATERO ze ŠKODA RAPID SPACEBACK a nejnovějším přírůstkem v naší malé „azubicar rodince“ je ŠKODA ELEMENT, který je postaven opět ze ŠKODA CITIGO.

Projekt byl a stále je pro každého z nás velkou výzvou. Na začátku nemáte prakticky žádnou představu, jak to chodí, co všechno je potřeba řešit a vymýšlet, co vás prostě čeká. Postupně se učíte řešit věci v týmu, což není vždy lehké – sjednotit názor ve skupině i 25 lidí. Učíte se dělat ústupky, naopak prosazovat si i to své a mezi tím přemýšlet, jak vytvořit kompromis. Velkou podporu nám dávají naši mistři, kteří již mají zkušenosti nejen v daném oboru, ale i se samotným projektem.

Když vznikne první představa, jak má auto vypadat, stojí před vámi holá karoserie a je jen těžko uvěřitelné, co se z ní má v tak krátkém čase stát. Osobně si neumím představit, že bychom celý projekt měli dělat jen my – skupina lidí, kteří se prakticky nejdříve neznají. Během stavby zjistíte, že i když si myslíte, že plán práce máte sebelíp připraven, vždy se najde něco, co je potřeba domyslet a doladit.

Je krásné vidět ty malé krůčky – auto po karosářských úpravách, po lakování a nakonec, když se vše kompletuje. A úplným završením je, když ho můžete představit světu a zároveň můžete říct: „Jsem jeho součástí.“. Azubi Car není jen o tom, že si vyzkoušíte své řemeslo v praxi, ale naučíte se mluvit na veřejnosti, naučíte se prezentovat svou práci, poznáte spoustu nových a často vážených lidí.

Projít si projektem Azubi Car není vždy jednoduché. Často jste naštvaní, že nevyšel zrovna váš nápad, často zůstáváte ve škole pozdě. Na konci si ale myslím každý řekne, že to stálo za to.
Klára Lukášová S4.L

Často kladené otázky zájemkyň o studium na SOUs

1. Jsem dívka. Najdu u vás na škole obor i pro mě?
Ano, všechny obory na naší škole jsou vhodné i pro dívky.

2. Chtěla bych u vás studovat, ale nejsem vyloženě technický typ. Jaký obor mi poradíte?
Pokud nejsi technický typ, ale technika tě alespoň trochu zajímá, doporučujeme ti čtyřletý maturitní obor provoz a ekonomika dopravy, nebo tříletý s výučním listem Operátor logistiky. Studuje tam spousta děvčat a líbí se jim u nás.

3. Ráda bych v rámci studia poznala cizí země a baví mě cizí jazyky. Co mi vaše škola v tomto ohledu nabízí?
Naše škola podporuje studium cizího jazyka, a to nejenom během klasické výuky, ale i prostřednictvím např. víkendového jazykového kurzu. Dále nabízíme možnost vyjet do zahraničí, kde si prohloubíš jak znalost cizího jazyka, tak i znalosti v rámci svého oboru. V současné době můžeš vyjet do Německa, Polska, Maďarska a na Slovensko.

4. Chtěla bych si ve škole najít nové kamarádky, je u vás dost děvčat?
V současné době u nás studuje více než 100 dívek - určitě se u nás tedy neztratíš:-)

5. Máte ve škole „holčičí" zázemí?
Ano, děvčata mají své samostatné zázemí, do kterého patří nově zrekonstruované šatny, toalety i sprchy.

6. Jakých zajímavých projektů se jako dívka mohu účastnit?
Všech:-). K těm nejzajímavějším patří projekt Azubi Car, kde si žáci staví své vlastní auto a dívky v něm patří k těm nejaktivnějším. Můžeš se zapojit i do pořádání mimoškolních aktivit jako jsou Dny otevřených dveří, Den pro dívky, Den techniky. Anebo provázet při exkurzích po škole a prezentovat ji. Ale tím výčet zdaleka nekončí….:-). Kreativní dívky potřebujeme i v redakčním týmu, kde můžeš poznat spoustu zajímavých osobností a nových míst při vedení rozhovorů či tvorbě reportáží.

7. Kde se o škole můžu dozvědět něco víc?
Na našem Facebooku a Instagramu. Nejlepší je ale přijít osobně a vidět vše na vlastní oči:-).

8. A když se chci přijít podívat, koho můžu kontaktovat?
Kontaktuj Soňu Hoškovou na telefonním čísle: 734 290 299.

9. Když se na vaší škole vyučím a budu si chtít dodělat maturitu – je to možné?
Ano, žáci, kteří se u nás vyučí, si zde mohou dodělat i maturitu.

10. Jak u vás probíhá praxe?
Odborná praxe probíhá v moderně vybavených dílnách školy a ve vyšších ročnících také přímo v provozech firmy ŠKODA AUTO. Takže se dostaneš do reálného prostředí firmy, kam po úspěšném absolvování školy můžeš nastoupit.

Rozhovor s Ing. Jiřím Cee, vedoucím Logistiky značky ŠKODA

Rozhovor s panem Ing. Cee byl plánován dlouho dopředu. Připravili jsme otázky a těšili jsme se na setkání. Byli jsme trochu nervózní. Přeci jen vedoucího tak velkého útvaru, jakým Logistika beze sporu je, nepotkáváme každý den.

Pan Ing. Cee dorazil na schůzku na minutu přesně a ihned nás pozval do kanceláře, kde celý rozhovor probíhal. Bylo zřejmé, že nemá čas "ztrácet čas", a tak jsme mu bez otálení začali pokládat připravené otázky.

Rozhovor probíhal v příjemném duchu. Bylo vidět, že pan Ing. Cee je zvyklý dělat rozhovory a nic ho nemůže rozhodit. Postupně jsme se tak dozvěděli, jak vnímá svůj tým, jak důležitý je pro něj adrenalin a proč se angažuje v projektech, které mohou pomoci znevýhodněným dětem.

Rozhovor s Ing. Martinem Slabihoudkem, ředitelem ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště

Co pro vás bylo prvním impulsem stát se ředitelem SOUs? Dostal jste nabídku, nebo jste se o místo „popral" z vlastní iniciativy?
Prvním impulsem byla nabídka, protože o možnosti účasti v konkursu na místo ředitele učiliště jsem původně neuvažoval. Na druhou stranu jsem byl touto nabídkou velmi potěšen. Vrací mi to zpátky mou historickou zkušenost šestnácti let učitele na gymnáziu Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi, z toho třinácti let ve funkci zástupce ředitele. A když si to navíc propojím s deseti lety ve ŠKODA AUTO, kde jsem získal zase spoustu nových zkušeností, tak mi z toho vyšlo, že je to nabídka velmi zajímavá a rád jsem jí využil.

Měl jste o naší škole nějaké konkrétní představy a byl jste nakonec překvapen, nebo se vaše představy naplnily?
Nějaké představy jsem měl, protože učiliště ke ŠKODA AUTO velmi silně patří. Takže po celých těch deset let jsem učiliště sledoval a spoustu kolegů znám dokonce osobně. Nicméně musím říci, že změna, vzhledem k tomu, jak jsem učiliště vnímal ještě jako konkurenci před zmíněnými deseti lety a tím, jak škola vypadá právě teď, je obrovská. A to jak co se týká počtu žáků, kvality a renomé školy, technických možností a vůbec toho, jak škola funguje. Takže z mého pohledu jsem očekával vysoký standard a jsem velmi rád, že skutečnost má očekávání ještě předčila.

Velikonoce

Velikonoce jsou nejvýznamnějším svátkem křesťanů, oslavující zmrtvýchvstání Ježíše Krista. V dnešní době se jejích původní význam postupem času vytrácí a získává význam zcela nový. Velikonoce jsou v současné době především oslavou jara, se kterou se pojí plno zvyků a symbolů. V domácnostech se často udržují staré velikonoční zvyky, jako je pečení beránka nebo mazance, zdobení vajíček a pletení pomlázky na pondělní koledu. Pro toto pondělí je kromě koledování sladkostí, vajíček a panáků (těmi staršími:) typické šleháním dívek chlapci pomlázkou. Někde je také zvykem, že je za to děvčata na oplátku polévají vodou.

Velikonoční pondělí je také důležitou součástí tzv. pašijového týdne. Ten začíná Květnou nedělí. O Květné neděli se konají průvody. Traduje se, že by se nemělo péct, aby kvetly stromy a také bychom měli obléct nové šaty, aby v nich člověk kvetl. Datum této neděle a tedy i začátek Velikonoc je určen prvním jarním úplňkem, po kterém tato neděle následuje.  Po Květné neděli nastává Modré pondělí a Šedé úterý, které se pojí s jarním úklidem. Škaredá středa vznikla od toho, když Jidáš zradil Krista. V tento den se snažte hodně usmívat - kdo se mračí na Škaredou středu, bude se mračit každou středu v roce. Posledním dnem, kdy jsou slyšet kostelní zvony a jsou pečeny Jidáše, je Zelený čtvrtek.

Poté zvony utichnou až do Bílé soboty (odlétají do Říma). Když zvony utichnou, místo nich chodí děti po vsi s klapačkami a řehtačkami. Dnem ukřižování Ježíše Krista je Velký pátek. Podle lidové tradice se otevírají cesty k pokladům, také by se nemělo prát a půjčovat nebo darovat. Bílou sobotu se zdobí vajíčka, pletou se velikonoční pomlázky z vrbového proutí, pečou se beránci a mazance. Po čtyřiceti dnech také konečně končí postní období. Nejdůležitějším křesťanským dnem je Velikonoční neděle, kdy Ježíš Kristus vstal z mrtvých. Po Velikonoční neděli přichází dětmi i některými dospělými očekávané Velikonoční pondělí.

Tereza Machačová, S2.L

Maturitní ples SOUs

V sobotu 18. března se konal maturitní ples tříd S4.E, S4.L, S4.S, S4.Z, X2., P3.D. My, jako zástupkyně redakčního týmu naší školy, jsme měly také tu čest  se plesu zúčastnit. Naším hlavním úkolem bylo postarat se o dění kolem tomboly.

Při příchodu do Muzea ŠKODA nás nadchnula balónková výzdoba, studentský vůz ATERO i nádherně nasvícené prostory. Ples začínal v půl sedmé. Velice nás překvapilo, že jsme tombolu vyprodaly už během první půl hodiny. Po zahájení uvítali maturanti všechny v sále svým tancem. Jejich vystoupení nás ohromilo. Holky vypadaly jako princezny a z kluků, které známe ze školních chodeb, se stali opravdoví muži. Při sledování vystoupení jsme si uvědomily, že se nám ten čas do maturitního plesu pěkně krátí. V hlavách nám pobíhaly myšlenky, zda se nám to také tak vydaří jako jim. Při šerpování bylo na studentech vidět dojetí, radost a štěstí, mnohý rodič zamáčkl slzu.

Asi v půl desáté se losovala tombola. Hlavní výhrou bylo celé prase, televize a zájezd. Po vyhlášení tomboly následovalo taneční vystoupení. Program zahrnoval soutěž Stardance - když škola tančí, které se účastnili pedagogové spolu s žáky. Kdo vyhrál?  Vlastně všichni... Na závěr nás překvapily, ale především pobavily třídy S4. E, Z a L svým půlnočním překvapením. 

Za celý redakční tým všem maturantům přejeme u maturity hodně štěstí!

                        
Jenny Falkenbergerová, Beata Cejnarová a Tereza Veberová (žákyně druhého ročníku oboru průmyslový logistik)

Modernizace naší školy

Zdá se vám na naší škole něco jinak? Pokud ano, zrak vás neklame. Naše škola prochází od základu rekonstrukcí. Nějakou dobu si už můžete užívat nových šaten, dívčích i chlapeckých. Také toalety a chodby školy jsou zrekonstruovány.

Co je ale naší třešničkou na dortu? Restaurace Akademie, ve které si také můžete dávat oběd už nějaký pátek, ale hlavně celé nové přízemí (robotika, přednáškový sál a uvítací hala). První patro jedné budovy je spojeno s druhou budovou, patra budov jsou spojená novým schodištěm a výtahem, ve druhém patře se nachází nová terasa, která bude v krásných jarních i letních dnech skvělým odpočinkovým i učebním prostorem. Vše doplňuje kombinace šedé, bílé, černé a zelené.

Doufám, že všichni stávající i noví studenti s tímto vybavením budou nakládat s úctou, protože máme být na co pyšní.

Klára Podzimková, S4.L     

Vánoce žáků ze ŠKODA AUTO a.s. SOUs

Jako každý rok, i letos se všichni těšíme na Vánoce. Do školy jdeme naposledy v úterý 20. prosince kvůli přestavbě naší školy, ale o tom vám povím až příště. Poslední den před Vánoci už je trochu volnější a dokonce nám i někteří učitelé přinášejí cukroví. Vyučování nám všem končí ve 13.45 hod., protože spousta z nás dojíždí z daleka, tak aby nepřijeli pozdě večer domů. O prázdninách spousta studentů chodí na brigády, lyžuje, snowboarduje či chodí bruslit.

Štědrý den, který připadá na 24. prosince, je posledním dnem přípravy na vánoční svátky. Se Štědrým dnem je spojeno množství předkřesťanských i křesťanských vánočních zvyků a pověr, například štědrovečerní večeře a rozsvěcování vánočního stromečku nebo pověra, že kdo se během dne postí, uvidí večer zlaté prasátko.

Štědrovečerní večeře v Česku tradičně začíná rybí polévkou, jako hlavní jídlo se podává obvykle kapr s bramborovým salátem nebo (pro ty, co ryby nejedí) vinná klobása. Nesmím také zapomenout na sladkého průvodce celých Vánoc, kterým je tradiční české vánoční cukroví. Obvykle po večeři pak nastává čas, kdy do domácností dorazí Ježíšek s dárky.
Přeji vám Vánoce plné štědrosti, pohody, lásky, klidu a v novém roce hodně štěstí, zdraví i osobních a pracovních úspěchů,

   Jenny Falkenbergová, S2.L