Blogy žáků SOUs

Vánoce žáků ze ŠKODA AUTO a.s. SOUs

Jako každý rok, i letos se všichni těšíme na Vánoce. Do školy jdeme naposledy v úterý 20. prosince kvůli přestavbě naší školy, ale o tom vám povím až příště. Poslední den před Vánoci už je trochu volnější a dokonce nám i někteří učitelé přinášejí cukroví. Vyučování nám všem končí ve 13.45 hod., protože spousta z nás dojíždí z daleka, tak aby nepřijeli pozdě večer domů. O prázdninách spousta studentů chodí na brigády, lyžuje, snowboarduje či chodí bruslit.

Štědrý den, který připadá na 24. prosince, je posledním dnem přípravy na vánoční svátky. Se Štědrým dnem je spojeno množství předkřesťanských i křesťanských vánočních zvyků a pověr, například štědrovečerní večeře a rozsvěcování vánočního stromečku nebo pověra, že kdo se během dne postí, uvidí večer zlaté prasátko.

Štědrovečerní večeře v Česku tradičně začíná rybí polévkou, jako hlavní jídlo se podává obvykle kapr s bramborovým salátem nebo (pro ty, co ryby nejedí) vinná klobása. Nesmím také zapomenout na sladkého průvodce celých Vánoc, kterým je tradiční české vánoční cukroví. Obvykle po večeři pak nastává čas, kdy do domácností dorazí Ježíšek s dárky.

Přeji vám Vánoce plné štědrosti, pohody, lásky, klidu a v novém roce hodně štěstí, zdraví i osobních a pracovních úspěchů,

Jenny Falkenbergová, S2.L