Girls Day

DUBEN

Girls Day

28 DUBEN, 2022 - 28 DUBEN, 2022

Den s interaktivním programem pro dívky ze 7. a 8. tříd základních škol.

Jedním z cílů ŠKODA Academy je zvyšovat podíl dívek v odborném vzdělávání a představení dívkám možnosti technického vzdělávání. Proto každý rok učiliště pořádá akci Girls Day. Tento den dívkám přiblíží možnosti studia technických oborů na ŠKODA AUTO a.s., Středním odborném učilišti  a seznámí je s prostředím školy i firmy pomocí připravených aktivit a interaktivních her.

Během akce se také účastnice setkají se současnými žákyněmi učiliště. Účastnice akce tak mají možnost zjistit informace přímo od současných žákyň školy. Dívky jsou zastoupeny téměř ve všech oborech vzdělání, které škola nabízí. Největší zájem mají dívky o obor Provoz a ekonomika dopravy (Průmyslový logistik), Operátor logistiky a Autolakýrník. Žákyně se vzdělávají v nově vybudovaných učebnách vybavených nejmodernější technikou.

Kvalifikované odborné vzdělávání na firemním odborném učilišti nabízí žákům a žákyním vynikající profesní základ a automobilce zajišťuje kvalifikované pracovníky zejména v technických oborech. Důraz je kladen především na propojení teorie a praxe a využívání nejnovějších technologií a metod výuky.

Mimo akce Girls Day pořádá pravidelně ŠKODA AUTO a.s., Střední odborné učiliště i Dny otevřených dveří pro všechny zájemce a veřejnost.

Organizační informace

Akce Girls Day se mohou zúčastnit dívky ze 7. a 8. tříd základních škol, společně s pedagogickým doprovodem. Základní školy jsou včas před akcí osloveny s možností účasti na této akci.

Omlouváme se, ale kapacita letošního Girls Day je již zaplněna. Všem zájemcům děkujeme.

Letošní Girls Day se koná ve čtvrtek 28. dubna od 8 do 14 hodin v prostorách ŠKODA AUTO a.s., Středního odborného učiliště strojírenského. Dnem Vás provede několik zajímavých hostů, mezi nimi například Maren Gräf – členka představenstva ŠKODA AUTO a.s. za oblast Lidé a kultura. Těšit se můžete na celou řadu zajímavých aktivit: vyzkoušíte si například virtuální svařování a lakování, dozvíte se více o logistice nebo o žákovských projektech. Navíc se letos můžete těšit na prohlídku kamionu z projektu EDU.Lab.

Na akci Girls Day budou pořizovány fotografické a zvukové záznamy zachycující osobu účastníka, které mohou být následně použity pro zpravodajské a informační účely ŠKODA Akademie (internetové stránky a další média). V případě, že účastník nesouhlasí s použitím svého záznamu, ať nás kontaktuje na e-mailové adrese jitka.buriankova@skoda-auto.cz.

Další akce a události

Zobrazit vše