H2AC

BLOG - H2AC závody

BLOG - H2AC závody

30. 5. 2018

Již třetím rokem se žáci Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO zúčastnili RC závodů v rámci projektu H2AC, což jsou závody s automobily v měřítku 1:10.

Již třetím rokem se žáci Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO zúčastnili RC závodů v rámci projektu H2AC, což jsou závody s automobily v měřítku 1:10, s elektromotorem s hybridním vodíkovým/elektrickým pohonem. Škodíci, jak zní jméno školního týmu, minulý rok obsadili v Praze na mistrovství republiky 3. místo. Na letošním ročníku mistrovství, které se opět konalo v Praze a to 14.-15.4.2018, Škodíci zaútočili na 1. místě. Po dlouhých šesti hodinách napínavé jízdy se tvrdá práce vyplatila. Škodíci zvítězili a zajistili si tak účast na mistrovství světa v Německém Chemnitz.

Poslední mistrovství světa, kterého se Škodíci zúčastnili, se odehrávalo ve Francii v roce 2016. Škodíci z Francie přivezli 2. místo a na svůj výkon mohli být právem pyšní. Po minulém úspěchu na mezinárodní scéně měli závodníci z učiliště ŠKODA AUTO velké ambice na dobrý výsledek. V Německém Chemnitz bojovalo celkem 13 týmů z různých zemí světa. Patřily mezi ně např: Česká republika, Rusko, USA, Německo, Nizozemí, Polsko, Slovensko atd.

Celý výkon našich reprezentantů sledoval vedoucí týmu Josef Kodrik, který je na své svěřence pyšný a po skončení mistrovství světa v Německu hodnotí výkon pozitivně: „Od začátku závodu nasadil tým vysoké tempo, dokonce i vyšší než v Praze. Ačkoli piloti předváděli výbornou jízdu a vyhýbali se většině karambolů, měli jsme obavy, zda nám celých 6 hodin vydrží energie. Náš pilot ale vše zvládl a náš tým také získal hlavní cenu za práci v depu, kde mechanici pracovali na 100%.“

I přes veškeré problémy na trati, které během závodu nastaly, si naši závodníci z Německa odvezli krásné 3. místo, které bylo s rozdílem pouhých 6 kol od týmu USA, který skončil druhý. Za svůj výkon se ale náš tým nemusí ani trochu stydět. Gratulujeme a těšíme se na další roky, kdy budeme určitě útočit na další vítězné stupně!

David Rojka, S1.L

Aktuální novinky

Přehled novinek