Rozhovor

BLOG - Rozhovor s Ivo Vollmanem

BLOG - Rozhovor s Ivo Vollmanem

19. 12. 2017

Tentokrát jsme pro vás připravili rozhovor s oblíbenou osobností z naší školy, s panem Ivo Vollmanem.

Tentokrát jsme pro vás připravili rozhovor s oblíbenou osobností z naší školy, s panem Ivo Vollmanem. Pojďte se o něm něco zajímavého dozvědět, rozhovor pro Vás připravila žákyně naší školy, Adéla Karasová.

AK: Dobrý den, můžete se nám v krátkosti představit?
IV: Dobrý den, jmenuji se Ivo Vollman a jsem učitel na zdejší škole.

AK: Jak jste se dostal k profesi učitele?
IV: Musím se přiznat, že mne to zaujalo už na SŠ, kde jsem se setkal se zajímavými učiteli. Říkal jsem si, že by to mohlo být zajímavé i pro mne a o ničem jiném už jsem pak ani neuvažoval.

AK: A měl jste představu o tom, jaké předměty byste chtěl vyučovat?
IV: Ano, měl jsem představu. Byly tu úplně jiné předměty, byly to tělocvik a zeměpis, ale jelikož nesnáším matematiku a přijímačky na zeměpis obsahují i nějaké věci z matematiky, astronomie a jsou tam nějaké těžké výpočty, tak jsem to nakonec změnil na češtinu a občanku.

AK: A co Vás nejvíce baví učit?
IV: Já kromě toho ještě učím právo, komunikaci a angličtinu, takže to je pět předmětů. Vždycky spíš záleží na konkrétní situaci v té třídě, může být nezáživné právo ve třídě, která funguje dobře.

AK: Máte nějakou vtipnou příhodu, která se Vám přihodila tady, ve škole?
IV: Tak to bych si musel vzpomenout, vlastně každý den nějaká vtipná příhoda je, ale teď si rychle nevzpomenu. Byla by jich celá řada.

AK: Čemu se věnujete ve volném čase?
IV: Mám už několik len na starosti předělávání chalupy, to mi zabere spoustu času, kromě toho se snažím sportovat, každý den něco dělám, běhám, nebo hraju kolektivní míčové hry, ale hlavně ta chalupa.

AK: Máte nějaké domácí zvíře.
IV: Teď ne, tedy když nepočítám veverky a myši, co se mi usídlily na chalupě a chodí mi tam srny a divočáci…. Ale kdysi jsme měli psa.

AK: Prozradíte nám nějakou špatnou vlastnost?
IV: Každý má nějakou špatnou vlastnost, teď je moderní pojem prokrastinace, myslím, že k tomu mám sklony, hlavně, co se týká věcí doma. Odsouvám věci na pozdější věci, takže prokrastinaci si u mne určitě podtrhněte.

AK: Co se Vám poslední dobou povedlo, ať už doma, či v práci?
IV: Teď jsem na chalupě dodělal jednu místnost, dělám tyhle věci sám, zednický práce, teď mne čeká obložení stropu dřevem, jsou to pro mě ohromný úspěchy. A ve škole…no vždycky, když se povede nějaký projekt, třeba loňský ples, jako úspěch beru třeba i to, když se to lidem líbí. Nebo projekt Azubi Car, vždycky když se to završí a sklízíme ocenění. Nebo maturity, když nikdo nepropadne, to je taky úspěch a další takové věci. Pořád se něco děje.

AK: Je něco, na co se teď obzvlášť těšíš?
IV: Rozjíždíme další projekt AC, bude teď první audit, na to se těším, rozjíždíme přípravu plesu, hledáme další dvojice do Star Dance, dvanáctého prosince máme v šest ráno v tělocvičně první nácvik, budeme tam poskakovat, tak na to se taky těším :-)

AK: Připravili jsme pro Vás tak zvaný rozstřel, pokuste se bez rozmýšlení vybrat tu možnost, která Vám je bližší.
Káva nebo čaj? čaj
Bíla nebo černá? bílá
Léto nebo zima? zima
Moře nebo hory? moře
Čeština nebo právo? čeština
Pohodlí nebo elegance? elegance
Kočka nebo pes? pes
Tv nebo rádio? rádio
Auto nebo motorka? auto
Dům nebo byt? Dům

AK: Pane Vollmane, děkuji za rozhovor a těšíme se na reportáž z přípravy Star Dance a na ples samotný!


Adéla Karasová

Aktuální novinky

Přehled novinek