Rozhovor

BLOG - Rozhovor s žáky prvních ročníků

11. 10. 2019

Rozhovor s novými žáky ŠKODA AUTO a.s., Středního odborného učiliště!

K novému školnímu roku neodmyslitelně patří i noví žáci, kteří musí opustit svoji základní školu a začít nový život středoškoláka. Pro každého je toto období zajímavé a bezpochyby náročné. Nová škola, noví učitelé, noví spolužáci, zkrátka spoustu a spoustu nového s čím se musí žáci prvního ročníku vypořádat. A je mi velkou ctí přivítat dva nové studenty naší školy, kteří tímhle vším poslední měsíc prošli a jejich pocity z nové školy jsou ještě velmi čerstvé.

Mým prvním hostem je Denisa Zalabáková, která studuje obor Provoz a ekonomika dopravy (Průmyslový logistik).

Ahoj, jsem moc rád, že jsi přijala mé pozvání k tomuto rozhovoru.

"Ahoj, já děkuji tobě za nabídku udělat rozhovor pro školní web."

Moje první otázka bude znít, jaký byl tvůj hlavní důvod podat přihlášku na naše učiliště?

"Slyšela jsem o dobrém přístupu učitelů k žákum, který se mi zamlouval, pak nemůžu zapomenout na moderní prostředí a je toho více."

Navštívila si zde DOD (den otevřených dveří) a jaký to mělo vliv na to, jakou školu zvolíš?

"Jojo, byla jsem se zde podívat a v podstatě jsem si jen potvrdila myšlenku, že bych tu chtěla studovat."

Jak vnímáš, že jsi součástí tak velké firmy?

"Ve Škodovce pracuje dost členů mé rodiny, takže mi to příjde normální a nějak to nevnímám".

Jak ses poprvé dozvěděla o téhle škole?

"Doporučilo mi ji spoustu mých přátel a i doma se o ní parkát zmínili."

Naše škola nabízí odborné zahraniční praxe, jaká země by tě nejvíce lákala?

"Jednoznačně Německo. Tahle země mě nikdy nepřestane bavit."

Jak na tebe působí prostředí školy?

"Prostředí je tu velice přijemné. Je to lepší než klasické školní prostředí, které si každý představíme."

Určitě ti zde přibylo mnoho nových předmětů, tak který tě zatím nejvíc oslovil?

"Hodně mě baví jazyky, které jsem měla již na základce, ale z nových předmětů jsem si oblíbila Dopravu a Logistiku."

Tohle byla moje poslední otázka. Ještě jednou ti děkuji za tvoji spolupráci a přeji ti, abys vkročila do života středoškoláka tou správnou nohou.

"Děkuji moc."

Mým druhým hostem, který přijal pozvání, je Matěj Dvořák. Matěj studuje obor Operátor skladování (Operátor logistiky) a ja ho tady vítám.

Ahoj Matěji. Stejně jako Denče, tak i tobě patří velké díky, že sis udělal čas.

"Čauky, nemáš vůbec zač. Rád jsem se zapojil do tohoto rozhoboru."

První školní den jste strávili ve ŠKODA Muzeu, jaké byly tvé pocity, když jsi poprvé překročil práh muzea?

"Bylo to něco neskutečného. Všechno to na mě působilo hrozně pozitivně. Líbil se mi  výklad všech hostů, kteří ten den v muzeu vystoupili."

Co tě přesvědčilo, abys podal přihlášku na tuhle školu?

" Zaslechl jsem, že to je jedna z nejlepších škol v okolí MB. Ohromily mě benefity, které tato škola nabízí."

Jaká atmosféra panuje ve třídě? Bylo těžké se aklimatizovat?

"Atmosféra je ve třídě pozitivní. Sešla se tam dobrá parta, takže s aklimatizací nebyl problém."

Pokud bys měl na výběr jakékoliv auto značky ŠKODA AUTO, které by to bylo?

"Superb generace 3."

Jak už si zmínil, tak naše škola nabízí několik benefitů. Který z těch benefitů tě ohromil nejvíc?

"Překvapil a zárověn nejvíc mě ohromil benefit finančních odměn pro žáky."

Zajímalo by mě, jak na tebe působí naše jídelna?

"Ráj na zemi. Líbí se mi, jaký výběr máme každy den. Takže si vždy každý vybere."

Mojí poslední otázkou bude, jestli bys doporučil naši školu svým přátelům, znamým nebo všem, které tento rok čeká výběr střední školy?

"Školu můžu jen doporučit, protože se mi líbí. Každý, kdo se zajímá o auta a vše kolem nich by měl podat přihlášku právě sem. Lepší školu jsem si vybrat nemohl, jsem zde vážně spokojený.

Já ti děkuji za tvé odpovědi a i tobě přeji správný začátek a uspěšné studium na naší škole. Ať se ti daří a měj se !

"Díky moc a ahoj"

Na závěr bych chtěl popřát všem žákům prvního ročníku, ať jste na naší škole spokojení stejně jako Denča s Matějem, ať se vám zde líbí a přeji vám spoustu úspěchů ve studijním, ale i soukromém životě!

David Rojka, S3.L