Audi Ingolstadt

Informace o závodě

Závod AUDI v srdci Bavorska je nejen největší výrobní místo společnosti AUDI AG, ale také sídlem koncernové centrály a technického vývoje. Závod se rozkládá na ploše 2 700 000 m2, což odpovídá velikosti více jak 300 fotbalových hřišť. Podnik byl založen v roce 1949 a zaměstnává přes 44 000 zaměstnanců a je samozřejmě největším zaměstnavatelem v regionu. V AUDI Ingolstadt se vyrábí modelové řady Audi A3, Audi A4, Audi A5 a Audi Q2.

Informace o městě

Ingolstadt je s 133 000 obyvateli páté největší město spolkové země Bavorsko. Leží na řece Dunaj a je známé zejména díky automobilce AUDI. Má však i bohatou historii, největší slávu zažilo začátkem 15. století, kdy bylo sídlem bavorských vévodů. Dominantou města je velkolepá Katedrála nejsvětější panny Marie s masivní střechou a dvěma věžemi je největším pozdně - gotickým kostelem svého druhu v Bavorsku. Známým symbole města je Křížová brána. Nejmladší bavorské velkoměsto je dynamickým hospodářským a vědeckým centrem s neopakovatelnými památkami, rozmanitou gastronomií, možnostmi nakupování a zajímavými muzeí.

Informace o ubytování

Žákyně a žáci SOUs vyjíždějící na zahraniční odbornou stáž do AUDI Ingolstadt jsou ubytováni v rodinném penzionu Wagner. Penzion nabízí bezplatné Wi-Fi, místnost s pračkou a sušičkou či velkou zahradu se zázemím pro grilování.