Azubi Car

Projekt žákovského vozu

Azubi Car je unikátní projekt, který každoročně probíhá na Škoda Auto Středním odborném učilišti strojírenském již od roku 2013. Při tomto projektu mají žáci učiliště jedinečnou možnost navrhnout a vytvořit si vlastní auto snů tím, že přestaví některý z vozů z portfolia značky Škoda. Každý ročník projektu probíhá po dobu jednoho školního roku a zapojují se do něj především žáci 3. ročníků. Hlavní cíle projektu jsou rozvoj odborné a nadodborné kompetence žáků, prohloubení praktické výuky a v neposlední řadě podpora týmové práce.

Roadiaq

2023

Devátý žákovský vůz se jmenuje Škoda Roadiaq. V letošním ročníku projektu 29 učňů SOUs v Mladé Boleslavi mění plně elektrické SUV Škoda Enyaq na multifunkční obytný vůz s mobilní kanceláří a s interiérem z udržitelných materiálů.

Afriq

2021 - 2022

V pořadí už osmým studentským počinem je poutavá rallyová verze městského SUV Škoda Kamiq, které tvoří základ žákovského vozu vůbec poprvé.

Slavia

2020

Sedmý ročník projektu žákovského vozu snů vychází z modelu Škoda Scala, ze kterého společnými silami tým žáků vytvořil emocionální verzi spider nesoucí jméno odkazující na historii.

Mountiaq

2019

Pro šestý ročník projektu Azubi Car se předlohou stal model Škoda Kodiaq a tým žáků z něj vytvořil mohutný pickup ve stylu offroad připravený pro všechna dobrodružství!

Sunroq

2018

Předlohu pátého ročníku projektu Azubi Car se stal vůz Škoda Karoq, z něhož tým žáků vytvořil kabriolet Škoda Sunroq v červenobílé barevné kombinaci a s překrásným interiérem, který okouzlí na první pohled.

Element

2017

První elektrovůz a v pořadí již čtvrtý vůz vyrobený žáky v rámci projektu Azubi Car nese název Škoda Element. Vychází z modelu Škoda Citigo s inspirací u VW e-Up! Žlutočerná elektronická plážová bugina za sebou ale skýtá daleko silnější příběh.

Atero

2016

Škoda Atero. Takový je název dynamického kupé, již třetí žákovské studie, která vychází z modelu Škoda Rapid Spaceback. Zvolená kombinace červené a černé ještě více podtrhuje dynamičnost a udává dravý vzhled vozu.

Funstar

2015

Nekonvenční pickup Škoda Funstar vycházející z modelu Škoda Fabia je druhým z řady vozů vyrobených v rámci projektu Azubi Car. Tento chytrý a atraktivní pickup není zábavný pouze svým jménem, ale i kontrastním lakem, bohatým soundsystémem a vhodné umístěnými LED lištami.

Citijet

2014

První ročník projektu Azubi Car - to je Škoda Citijet. Dvoumístný kabriolet vytvořený z modelu Škoda Citigo s metalickým lakem v kombinaci modré a bílé a s podsvícením celého vozu.