Škoda Element

Další žákovská studie a zároveň ,,auto snů“ přinesla nový vůz, tentokrát v podobě 2-místné buginy Škoda Element. Tentokrát byl pro čtvrtý „Azubi Car“ předlohou model elektromobil VW e-Up! a Škoda Citigo, jejichž atraktivní vzhled přímo vybízel ke zrodu plážové buginy. Mimo to byl inspirací pro Škodu Element také Petr, člen týmu Azubi Car II, který kvůli následkům nehody zůstal na invalidním vozíku.

Jelikož je Škoda Element plážovou buginou, bylo nutné odstranit střechu a upravit boky vozu, což si žádalo i jistá opatření, např. posílení karoserie. Rozvor náprav byl oproti sériově vyráběnému modelu Citigo prodloužen o 60 mm. Pro zadní světlomety byla zvolena technologie LED.

Práce na voze Škoda Element započala v říjnu 2016 a ještě do konce téhož roku byl s pomocí oddělení designu hotový koncept. Realizace konceptu byla zahájena v lednu 2017 a trvala až do května téhož roku.

Vzhled vozu je dynamický a mladistvý. Dokazuje to nejen svěží žlutá barva karoserie, ale také vzhled interiéru, který se chlubí kombinací černé, žluté a tyrkysové barvy. Kožená sedadla mají předlohu ve sportovních sedadlech modelu Škoda Octavia RS.

Zavazadlový prostor byl zakryt víkem v barvě karoserie, na které jsou přimontovány solární panely a přijímač televizního signálu. Spodní stranu víka zdobí Smart TV, kterou doplňuje sound systém umístěný v zavazadlovém prostoru. Zadní část vozu ukrývá také lednici, která je poháněná právě solárními panely.

Škoda Element

Specifikace vozu
Design 2-místná plážová bugy na bázi Škoda Citigo
Barva Žlutá dragon skin gold/ černá s multiefektem
Interiér Žlutě prošitý kožený paket, přístrojová deska potažená Alcantarou, doplňky, sportovní sedačky z OCTAVIE RS v designu vozu
Motor 3-fázový synchornní elektromotor, 60 kW, 210 Nm
Převodovka 1-stupňový reduktor
Výkon 60 kW
Baterie 204 článků Lithium-ion, 374 V/18, 7kWh
Kola 16" SCORPIUS
Hmotnost Menší než sériově vyráběný VW e-up!
Max. rychlost 130 km/h
Sound systém Sériové autorádio s 400 W reproduktory, smart TV