Škoda Mountiaq

Již šestým ročníkem projektu žákovského auta snů – Azubi Car se stal Škoda Mountiaq, působivý mohutný pickup který vychází ze SUV modelu Škoda Kodiaq. Mountiaq se pak pyšní oranžovou barvou Sunset. Vůz zaujme celou řadou nových prvků, jako např. světelnou lištou na střeše, výraznou přední částí vozu s navijákem, ochranným rámem a speciálními světelnými efekty.

Na vývoji vozu se podílel po dobu zhruba 8 měsíců tým 35 žáků (z toho 6 žákyň) ze 7 oborů Škoda Auto a.s., Středního odborného učiliště strojírenského. Za tuto dobu na projektu pracovali přes 2000 hodin. V průběhu projektu podporovali žáky učitelé odborného výcviku a odborníci společnosti Škoda Auto a.s. z oblasti technického vývoje, designu a výroby.

Jméno modelu Škoda Mountiaq evokuje chuť na dobrodružství, offroadový charakter podtrhuje spojení vozu pro moderní životní styl s každodenní vysokou užitnou hodnotou pickupu. Záď působivé studie zdobí nápis ŠKODA. Jedná se o designový prvek, který značka ŠKODA přinesla společně s modely Škoda Scala a Škoda Kamiq.

Tento projekt má za cíl zvýšit žákům odborné a nadodborné kompetence, naučit se týmové práci a zjistit, co dělají jejich spolužáci z ostatních oborů. Právě díky tomu, že projekt probíhá vždy přes celý školní rok a na začátku vznikne vždy nový tým, jsou spolupráce a týmová práce nejzásadnější a často nejsložitější úkoly po dobu celé úpravy.

Stejně jako minulé ročníky se i Mountiaq může pochlubit širokou paletou důmyslných detailů. K nim patří například svítící logo ŠKODA na obložení stropu, integrovaná chladnička, ozdobné prvky z 3D tiskárny na kolech nebo dvě vysílačky, které jsou součástí výbavy. Zcela mimořádnou třešničku na dortu je pak návrh vlastního loga pro studii Škoda Mountiaq: auto před siluetou hor. Toto logo je vyšité do opěradel předních sedadel a využívá odstínu laku exteriéru i hru barev oranžových akcentů na volantu a rukojeti řadicí páky.

Škoda Mountiaq

Specifikace vozu
Design 2-místný pickup na bázi Škoda Kodiaq
Barva Oranžová Sunset
Interiér Interiér v kombinaci černé a oranžové kůže, světelné logo ŠKODA na stropě kabiny
Motor 2.0 TSI/ 140 kW
Převodovka Automatická 7-stupňová DSG
Výkon 140 kW
Výfuk Úprava výfukového a sacího potrubí
Kola 17" ROCSTAR II, pneu s vysokým profilem FALKEN 245/65 R17
Hmotnost Menší než sériově vyráběný Škoda Kodiaq
Max. rychlost 211 km/ h
Sound systém Sériový infotainment, 320W reproduktory, subwoofer 900W, zesilovač 2000W
Speciální osvětlení Přídavná mlhová světla, podsvícení loga SKODA, podsvícená korba vozu a motorového prostoru, světelná projekce loga na vozovce z předních dveří, světelné efekty masky chladiče

Fotogalerie