Škoda Citijet

Tým složený z 16 žáků Středního odborného učiliště Škoda Auto z celkem 5 oborů v rámci školního projektu Azubi Car navrhl a vyrobil vlastní automobil Škoda Citijet. Výsledkem je dvoumístný sportovní kabriolet s metalickým lakem v kombinaci modré a bílé s podsvícením vozu reagujícím na zvuk zabudovaného sound systému a dalšími vychytávkami.

Na autě pracoval šestnáctičlenný tým chlapců a dívek z oborů Automechanik, Karosář, Autolakýrník, Autoelektrikář v úzké spolupráci s oddělením designu značky ŠKODA. Jako předloha posloužil vůz Škoda Citigo. Žáci nejprve navrhli koncept volnočasového vozu, poté byly zahájeny práce na zpevnění karoserie, odstraněna původní střecha a vůz přestavěn dle designové studie žáků. Stavba probíhala ručně v dílnách učiliště. Zajímavostí je i ručně vyráběný spoiler a Targa oblouk ve tvaru ŠKODA Line, který je svařený z 18 plechových dílů.

Škoda Citijet

Specifikace vozu
Design 2-místný sportovní kabriolet na bázi Škoda Citigo
Barva Metalický lak modrá/ bílá candy