Škoda Slavia

V pořadí sedmý ročník projektu žákovského vozu snů představuje model Škoda Slavia, který kombinuje jasné a emocionální linie moderního kompaktního modelu s počátky automobilismu, kdy měly vozy většinou otevřenou karoserii. Klasický spider je dynamický a emocionální. Škoda Slavia symbolizuje neomezený sportovní styl a puristický zážitek z jízdy. Vůz se svým názvem odkazuje v roce 125. výročí založení společnosti na první jízdní kola, vyráběná zakladateli podniku Václavem Laurinem a Václavem Klementem v Mladé Boleslavi. O jeho tvorbu se staralo 26 žáků a 5 žákyň z několika oborů Škoda Auto a.s., Středního odborného učiliště strojírenského samozřejmě pod odborným dozorem a podporou učitelů odborného výcviku.

Za mimořádný lesk vděčí studie bílému laku v odstínu Crystal Blue, který kontrastuje s černými doplňky na předním a zadním nárazníku a na prazích. Bílý hi-tech lak je složený ze tří vrstev a má namodralý perleťový efekt, podkreslený neonově modrými akcenty na liniích karoserie, typických pro vozy značky Škoda, na výrazné masce chladiče a logu značky ŠKODA na přední kapotě.

Sportovní akcenty v interiéru vytvářejí čtyřbodové bezpečnostní pásy a speciální závodní sedadla značky SPARCO, jejichž sedáky a opěradla jsou potažené černou perforovanou kůží. Bočnice sedadel jsou potažené černou karbonovou kůží s bílými kontrastními švy. Výrazné švy vytvářejí akcenty také na dalších dílech v interiéru z černé kůže, například na středové loketní opěrce, manžetě řadicí páky, na madle páky ruční brzdy nebo na dělicí stěně za sedadly.

Horní třetina volantu je stejně jako hlavice řadicí páky potažená bílou kůží. Pozornost upoutá zejména kožená dělicí stěna v černé barvě za sedadly, ve které jsou zabudovány dva basové reproduktory, které drží dva vyšití lvi. Subwoofer má výkon 2 250 W, ostatní reproduktory pak 320 W. Do zavazadlového prostoru vozu Slavia se vejdou dva elektrické skútry značky ŠKODA. Tyto sklápěcí elektrické skútry jsou perfektním a ekologickým řešením pro takzvaný „poslední kilometr“ do cíle cesty.

Škoda Slavia

Specifikace vozu
Design 2-místný Spider (otevřená karoserie bez střechy) na bázi Škoda Scala
Barva Bílý lak v odstínu Crystal Blue s doplňky v černé barvě Black Magic, speciální fosforeskující pigment zajišťující výrazně „svítící“ linie a logo značky ŠKODA
Interiér Potah černou kůží (perforovaná kůže, hladká kůže, karbonová kůže) s bílými švy, sportovní sedadla se čtyřbodovými bezpečnostními pásy
Motor Motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k)
Převodovka Sedmistupňová převodovka DSG, pohon předních kol
Výkon 110 kW
Výfuk Upravené výfukové potrubí
Kola Dvacetipalcová kola z lehké slitiny Xtreme (z vozu ŠKODA KODIAQ RS), pneumatiky 235/30 ZR20 (Continental SportContact 6)
Hmotnost 1210 kg
Sound systém Audiosystém o výkonu 320 W se subwooferem o výkonu 2 250 W
Zvláštnosti Upravený přední a zadní nárazník, integrovaný spoiler v pátých dveřích, prahové lišty MONTE CARLO, individuálně nastavitelné světelné diody, osvětlený nápis ŠKODA s funkcí brzdového a couvacího světla

Fotogalerie