Den techniky pro dívky

Typography

Akce Den techniky pro dívky se mohou zúčastnit dívky z 5. a 6. tříd základních škol, společně s pedagogickým doprovodem. Základní školy jsou včas před akcí osloveny s možností účasti na této akci. ​​​​​​​

Jedním z cílů Škoda Academy je zvyšovat podíl dívek v odborném vzdělávání, proto každý rok pořádá akci Den techniky pro dívky. Tento den dívkám přiblíží možnosti studia na SOUs v technických oborech. Na odborném učiliště v současné době studuje přes 100 mladých slečen.

Dívky jsou zastoupeny téměř ve všech oborech vzdělání, které škola nabízí. Největší zájem mají dívky o obor Provoz a ekonomika dopravy (Průmyslový logistik) a Autolakýrník. Žákyně se vzdělávají v nově vybudovaných učebnách vybavených nejmodernější technikou.

Den techniky pro dívky je akce, kterou každoročně pořádá Střední odborné učiliště Škoda Auto a Lean Centrum Škoda Auto. Cílem celé akce je atraktivním způsobem podpořit zájem dívek o techniku a zvýšit povědomí o technickém vzdělávání. Dívky tak mají možnost seznámit se s moderními technologiemi, jako je například virtuální realita, mixovaná realita nebo třeba zSpace.

V Lean Centru pak mohou vyzkoušet svou zručnost, ale i technické myšlení. Formou tréninkových her si vyzkouší například optimalizaci výroby, stanici pro úsporu energií nebo třeba kontrolu kvality. Dále mohou dívky získat základní vědomosti z oblasti ergonomie.

Mimo akce Den techniky pro dívky pořádá pravidelně Střední odborné učiliště Škoda Auto i Dny otevřených dveří pro všechny zájemce a veřejnost.

Další akce a události

Žádné výsledky