Porsche Stuttgart

Informace o závodě

Porsche je německý výrobce motorových vozidel se sídlem ve Stuttgartu-Zuffenhausenu, kde je také vše umístěno - řemeslné zpracování a výroba na té nejmodernější technologické úrovni, globální korporace a odpovědnost za každého jednotlivého zaměstnance, hlavní výrobní závod i Porsche Muzeum, historie sportovního vozu i jeho budoucnost. Počátkem firmy je konstrukční kancelář založená Ferdinandem Porschem ve Stuttgartu v roce 1931, která byla po roce 1945 sloučena do automobilky vyrábějící především sportovní vozy.

Informace o městě

Stuttgart je hlavní město spolkové země Bádensko-Wurttenbersko na jihozápadě Německa. Leží v kopcovité krajině na řece Neckar, přítoku Rýna. Žije zde přibližně 630 tisíc obyvatel, a je tak šestým největším městem v  Německu.

Město, kde sídlí firmy Porsche, Mercedes-Benz či Robert Bosch GmbH, se stalo jedním z nejvýznamějších průmyslových center Německa. Stuttgart je znám svým kosmopolitním charakterem, přes 40% místních rezidentů nemá německý původ a přes 20% ani německý pas.

Informace o ubytování

Žákyně a žáci SOUs vyjíždející na zahraniční odbornou stáž do Porsche Stuttgart jsou ubytování v hotelu Rioca. hotel nabízí bezplatné Wi-Fi, kuchyňku s jídelním koutkem a snídaně.

(Ubytování se může měnit dle dostupnosti)