Volkswagen Braunschweig

Informace o závodě

V Braunschweigu vznikl vůbec první závod společnosti Volkswagen, a to v roce 1938. Dnes je tento závod ztělesněním vysoce rozvinutého technického know how v oblasti inovativních bateriových systémů a moderního elektromechanického řízení. Závod v Braunschweigu patří mezi celosvětově nejvýznamnější a největší výrobce komponentů a zároveň má pod jednou střechou výrobu i technický vývoj. Aktuálně v něm pracuje téměř 7 000 zaměstnanců.

Informace o městě

Braunschweig leží na jihovýchodě spolkové země Dolní Sasko a je s více jak 250 000 obyvateli po Hannoveru druhým největším dolnosaským městem. Prezentuje se jako atraktivní město nákupů, živé kulturní město a jako centrum výzkumů. Výsadou města je Staroměstská radnice (Altstadtrathaus). Budova v gotickém stylu postavená v 90. letech 14. století na starších základech, patří k nejstarším stavbám svého druhu v Německu. Ve městě je spousta dalších pamětihodností, které překvapují svou rozmanitostí. V Braunschweigu je od roku 1952 udělována nejprestižnější cena za literaturu pro děti a mládež, Cena Friedricha Gerstäckera. Vyhlášená je také místní zoologická zahrada.

Informace o ubytování

Žákyně a žáci SOUs vyjíždějící na zahraniční odbornou stáž do VW Braunschweig jsou ubytování v hotelu B&B Hotel. Vybavení: koupelna - sprcha, WC na pokoji, ručníky, povlečení, psací stůl, kuchyňka, TV, klimatizace, automaty na jídlo a kávu, Wi-Fi, denní úklid.

(Ubytování se může měnit dle dostupnosti)