Volkswagen Emden

Informace o závodě

Závod VW v Emdenu byl založen v roce 1964. Emden je nejmenší město, ve kterém má sídlo koncernový závod. Vyrábí se zde VW Passat Limousine a Variant, Passat Alltrack a Passat GTE. Do dnešní doby bylo vyrobeno přes 11 milionů vozů. Závod se rozkládá na ploše 4 300 km2 a pracuje v něm přes 10 000 zaměstnanců.

Informace o městě

Emden je město a přístav v Dolním Sasku na severozápadě Německa ležící na řece Emži. Bydlí zde přes 50 000 obyvatel. Hlavním zaměřením Emdenu je výroba automobilů a stavba lodí. Dalším důležitým hospodářským odvětvím je cestovní ruch. V Emdenu má sídlo i letecká společnost Ostfriesische Lufttransport. Univerzita aplikovaných věd zde byla otevřena v roce 1973. Významným kulturním místem je galerie Kunsthalle. K návštěvě vybízí také spousta muzeí. Nedílnou součástí venkovních aktivit je okružní jízda přístavem Emden.

Informace o ubytování

Žákyně a žáci SOUs vyjíždějící na zahraniční odbornou stáž do VW Emden jsou ubytování v penzionu Seemannsheim. Z penzionu je krásný výhled na moře. Součástí penzionu jsou prostory pro grilování.