Volkswagen Hannover

Informace o závodě

V závodě VW Hannover se vyrábí užitkové vozy Volkswagen. Produkce zde začala v březnu 1956 modelem VW Bulli a do dnešní doby bylo vyrobeno přes 9,6 milionů užitkových vozů. Denní produkce automobilů se pohybuje kolem 1000. Závod je se 14 200 zaměstnanci největším průmyslovým zaměstnavatelem v regionu a s více jak 600 učni a duálně studujícími také největším průmyslovým vzdělávacím podnikem.

Informace o městě

Hannover je hlavní město spolkové země Dolní Sasko. Nachází se na nejužším místě údolí řeky Leine a je mimo jiné známé jako hostitel světové výstavy EXPO 2000. Každoročně se zde koná celá řada významných veletrhů - mezi nejznámější patří technologický veletrh CeBIT. Z památek nejvíce uchvátí Neues Rathaus, která byla otevřena v roce 1913 a z její stometrové věže je nádherný výhled na celé město. Nelze také opomenout rozsáhlé zámecké zahrady Herrenhäuser Gärten skládající se ze čtyř částí. Ve městě se také nachází sousta kostelů. Dominantou jižní části centra je Maschsee - uměle vytvořené jezero vybízející k vodním sportům či odpočinku u vody. Jen několik minut odtud se rozléhá jeden z největších městských lesoparků v Evropě zvaný Eilenriede.
Example Link
Zjistit více

Informace o ubytování

Žákyně a žáci SOUs vyjíždějící na zahraniční odbornou stáž do VW v Hannoveru jsou ubytování v hotelu Airport & Messe Apartments. Vybavení: koupelna - sprcha, WC na pokoji, ručníky, povlečení, psací stůl, kuchyňka, TV, klimatizace, Wi-Fi, denní úklid.

(Ubytování se může měnit dle dostupnosti)
Example Link
Zjistit více

Spolufinancováno Evropskou unií.