Volkswagen Poznaň

Informace o závodě

Volkswagen Poznaň je závod vyrábějící užitkové vozy a komponenty. Již více jak 15 let se zde vyrábí VW Caddy a VW Transporter. Z linky míří tyto vozy na trhy celého světa. VW Poznaň patří mezi největší zaměstnavatele v celém Polsku. Podnik zaměstnává přes 11 000 zaměstnanců. V roce 2018 zde bylo vyrobeno 240 000 vozů a 4,5 milionů odlitků, což představuje nejlepší výsledek v 25-leté historii firmy.

Informace o městě

Poznaň je jedno z nejstarších a největších polských měst. Leží v západním Polsku na řece Warta a je důležitým dopravním a obchodním uzlem mezi Berlínem a Varšavou. Žije zde přes 541 000 obyvatel. Mezi zajímavá místa a památky města patří Tumský ostrov, poznaňský ostrov na řece Warta. Je to nejstarší část Poznaně a najdeme zde několik kostelů a dalších církevních staveb. Nachází se zde i nejstarší katedrála v Polsku, katedrála sv. Petra a Pavla. Za návštěvu stojí také Kostel nejsvětější Panny Marie. Jedná se o nejlépe zachovalou gotickou stavbu v Poznani.

Informace o ubytování

Žákyně a žáci SOUs vyjíždějící na zahraniční odbornou stáž do VW Poznaň jsou ubytováni v hotelu Hampton by Hilton Poznan Swarzedz. Vybavení: koupelna - sprcha, WC na pokoji, ručníky, povlečení, psací stůl, kuchyňka, TV, klimatizace, Wi-Fi, denní úklid.

(Ubytování se může měnit dle dostupnosti)