Volkswagen Slovakia

Informace o závodě

Společnost Volkswagen Slovakia vznikla v roce 1991 a dnes patří mezi nejvýznamnější společnosti na Slovensku. Bratislavský závod je jediným automobilovým závodem na světě, který vyrábí vozidla pěti značek pod jednou střechou. Vyrábí se zde Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, ŠKODA Citigo a SEAT Mii. Více jak 99% produkce směřuje na vývoz do 158 zemí světa. Největšími trhy, kam vozy směřují, jsou Německo, USA a Čína. V bratislavském závodě se vyrábějí také převodovky.

Informace o městě

Bratislava patří mezi nejmladší hlavní města Evropy. Rozkládá se na obou březích Dunaje, v jihozápadní části země, při hranici s Maďarskem a Rakouskem. Aktuálně zde žije 430 000 obyvatel. Mezi nejnavštěvovanější památky Bratislavy patří Bratislavský hrad, který je hlavní doménou města, dále Dóm sv. Martina, Stará radnice, Michalská brána nebo hrad Devín, který se rozkládá na úpatí útesu nad soutokem Dunaje a Moravy.
Example Link
Zjistit více

Informace o ubytování

Žákyně a žáci SOUs vyjíždějící na zahraniční odbornou stáž do VW Slovakia jsou ubytování v penzionu Helios. Penzion nabízí bezplatné Wi-Fi, televizor a za příplatek je možné využít finskou saunu. Ve volném čase je možné navštívit přírodní rezervaci Devínská Kobyla, které se nachází asi 5 minut chůze od penzionu.
Example Link
Zjistit více

Spolufinancováno Evropskou unií.